Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcus Birkemose WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Marcus Birkemose

Żużel. Stal Gorzów o krok od zaskakującego transferu! Prezes Grzyb wygrał wyścig o duński diament

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wszystko wskazuje na to, że Niels Kristian Iversen nie będzie jedynym Duńczykiem, który trafi tej zimy do truly.work Stali Gorzów. Z naszych informacji wynika, że klub osiągnął już porozumienie z 16-letnim Marcusem Birkemose.

Młody Duńczyk ma podpisać z gorzowskim klubem 5-letni kontrakt. W swojej ojczyźnie uważany jest za wielki talent. Gorzowianie mogą mówić o sporym sukcesie, bo w wyścigu o podpis Birkemose uczestniczyło kilka klubów z PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ. Wszystko wskazuje jednak na to, że najlepszych argumentów użyli właśnie gorzowianie.

Jaką rolę odegra Birkemose w truly.work Stali? Najpierw będzie mógł trafić pod numery 8 i 16 i zastępować jednego z seniorów. Gorzowianie traktują jednak ten ruch jako inwestycję w przyszłość. Od dłuższego czasu spekuluje się, że już wkrótce w najlepszej lidze świata na pozycji jednego z młodzieżowców będzie mógł startować obcokrajowiec. Gdyby tak się rzeczywiście stało, to Stal będzie doskonale przygotowana taki scenariusz.

Dodajmy, że Marcus Birkemose był w tym roku rewelacją ligi duńskiej, gdzie regularnie pokonywał lokalne gwiazdy. W trzech z pięciu meczów, w których wziął udział, był liderem Grindsted Speedway Elite. Wygrywał biegi z doświadczonymi i utytułowanymi żużlowcami, m.in. z Nielsem Kristianem Iversenem, Bjarne Pedersenem czy Peterem Kildemandem. W Danii mówią, że to prawdziwy diament. Gorzowianie będą musieli go tylko oszlifować.

Stal tym ruchem pokazuje, że myśli o przyszłości. Rafał Karczmarz po meczu w Ostrowie zadeklarował, że przyszły rok może być ostatnim w jego karierze. Gorzowianie chcieliby nadal stawiać na tego zawodnika, ale nie zamierzają robić nic na siłę. Liderem formacji młodzieżowej ma być Mateusz Bartkowiak. Do Gorzowa wróci także Kamil Nowacki. W klubie są także inni wychowankowie, a najlepiej rokuje Wiktor Jasiński. Birkemose to z kolei inwestycja, która może się zwrócić, kiedy dojdzie do zmian regulaminowych.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy ściągnięcie Marcusa Birkemose byłoby dobrym ruchem truly.work Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

×
    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL