Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski, Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik

Żużel. PZM wyjaśnia kwestię nieobecności Janowskiego i Drabika na kadrze. Możliwe surowe kary

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Maciej Janowski i Maksym Drabik nie pojechali w meczu Polska - Reszta Świata. Obaj zawodnicy przedstawili L-4. Wokół tej sprawy narosło tak wiele wątpliwości, że PZM postanowił zbadać dokładnie wszystkie okoliczności. Możliwe są surowe kary.

- Wyjaśniamy kwestię nieobecności kadrowiczów na meczu Polska - Reszta Świata - mówi nam Łukasz Szmit, członek GKSŻ, bo też wokół zwolnień lekarskich wysłanych do PZM przez Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika narosło wiele wątpliwości. Zawodnicy już dawno mogli je rozwiać, ale nie odebrali telefonu od trenera reprezentacji Marka Cieślaka. Teraz grożą im surowe kary. Pod warunkiem, że ustalenia PZM będą dla nich niekorzystne.

Przypomnijmy, że Drabik wysłał L-4 w środę (9 października), a Janowski w piątek (11 października), choć na chorobowym (tak wynika z druku L-4 dostarczonego do PZM) był, podobnie jak Maksym, od środy. U Macieja jest też ten problem, że właśnie w środę wrzucił na swojego Instagrama zdjęcia z udziału w Akademii Driving Experience. Na fotografii widać uśmiechniętego Macieja w trakcie jazdy BMW. Janowskiemu wysłaliśmy sms-a z pytaniem, czy bawił na evencie w trakcie L-4. Dotąd nie odpowiedział. Tę sprawę PZM też chce wyjaśnić, bo lekarz napisał, że Janowski ma ostre zapalenie oskrzeli i powinien przebywać w domu.

Czytaj także: Artiom Łaguta rozpoczął starania o polskie obywatelstwo

Trener kadry już zapowiedział, że Janowski i Drabik, a także bracia Pawliccy (oni wysłali z kolei L-4 eliminujące ich z jazdy w Złotym Kasku), w reprezentacji za rok nie pojadą. Szkoleniowiec nie zamierza wysyłać im powołań, bo poczuł się przez zawodników zlekceważony.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

W sprawie absencji kadrowiczów i braci Pawlickich za chwilę może być też badany wątek zagraniczny. Do PZM dotarła bowiem informacja, że cała czwórka od kilku dni jest na Dominikanie. Potwierdziliśmy u osób związanych z wrocławskim i leszczyńskim klubem, że faktycznie żużlowcy wyjechali na wczasy. - Śledzę ich wszystkich w mediach społecznościowych. Zwykle wrzucają po kilka postów dziennie, a tak od piątku zapadli się pod ziemię - mówi nam jeden z naszych informatorów.

Czytaj także: Rewolucja w żużlu odłożona w czasie. Teraz tylko dwie zmiany

Oczywiście każdy ma prawo do odpoczynku, ale tu znowu mamy ten problem, że taki Janowski ma wciąż ważne L-4. Gdyby okazało się, że wykręcił się z kadry chorobą, a w tym czasie wybrał się na wczasy, to byłoby to jawne lekceważenie obowiązków kadrowicza.

Czy PZM słusznie wzięło pod lupę L-4 kadrowiczów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (80):

 • Ireneusz Jurczyk Zgłoś
  Panie Ostafiński to już ludziom bokiem wychodzi. Czep się Pan swojej baby.
  • ellgre Zgłoś
   panie Redaktorze: Wrocław sobota 19.10.2019 o godz. 18.00 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej ul. Rynek 58... Maciej Janowski zaprasza wszystkich fanów na rozmowę o speedwayu. Nie
   Czytaj całość
   wyobrażam sobie aby tak wytrawny dziennikarz i elitarny felietonista jakim pan się jawi, został w domu wiedząc iż może wzbogacić swoją wiedzę na temat ostatnich wydarzeń wokół Kadry Polski. Jeśli pojawi się w pana głowie choć cień zawahania, pojechać czy nie pojechać na spotkanie z Maciejem Janowskim, proponuję zapytać społeczność SF... Czy redaktor Dariusz Ostafiński powinien potuptać na spotkanie i nazwać rzeczy po imieniu. Będzie to doskonała okazja do skonfrontowania rzeczywistości z informacjami płynącymi od pana informatorów... ze żródeł blisko związanych z wrocławskim MPK wiem, że Maciej będzie osobiście i bynajmniej nie przez videochat z Dominikaną... :/
   • Młody wilk Zgłoś
    Zawiesic na 8 lat, albo odejmować -10 w każdym meczu ;) chory to chory i nic nikomu do tego
    Wszystkie komentarze (80)

    Komentarze (80)

    ×
     Wszystkie komentarze (80)
     PRZEJDŹ NA WP.PL