Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eduard Krcmar, Marcin NowakWP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Eduard Krcmar, Marcin Nowak

Żużel. Przed otwarciem okna transferowego. PSŻ znacznie przewietrzy skład

Artur Babicz
Artur Babicz
Kilku zawodników Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań w minionym sezonie pokazało się z bardzo dobrej strony. Stąd też nie dziwi, że po żużlowców Skorpionów ustawia się długa kolejka chętnych. Jak to wpłynie na skład PSŻ-u?

Mają: Jason Joergensen, Eduard Krcmar (?), Robert Miśkowiak (?), Władimir Borodulin (?), Marcel Kajzer (?)

W tym momencie ciężko wyrokować jak będzie wyglądał skład Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań w przyszłym sezonie. Pewnym jest, że ważny kontrakt z zespołem ma młody Duńczyk Jason Joergensen, jednak ciężko mówić o nim jako silnym punkcie zespołu, ponieważ w sezonie 2019 ani razu nie pojawił się w składzie Skorpionów. Poza tym młodzianem to mamy same znaki zapytania. 

Głosy z klubu mówią, że Eduard Krcmar, Robert Miśkowiak i Władimir Borodulin wyrażają chęć pozostania w zespole na kolejny sezon. Natomiast słyszy się, że inne zespoły rozmawiają z tymi żużlowcami. Jak to się ostatecznie zakończy? Niestety musimy czekać aż do listopada.

Zobacz także:Start już ma niemal gotowy skład

Przychodzą: brak informacji

Power Duck Iveston PSŻ Poznań do samego końca chce utrzymać swoje transfery w tajemnicy. Trzeba przyznać, że dochowanie sekretów wychodzi im wyjątkowo dobrze, ponieważ to już kolejne okienko transferowe, w którym nie słychać wielu przecieków co do potencjalnych wzmocnień. Patrząc na to jak wyglądało to w przeszłości trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na to co przygotują władze Skorpionów. 

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Odchodzą: David Bellego, Marcin Nowak, Michał Curzytek, Bartosz Curzytek, Adrian WoźniakMarek Lutowicz (?)

Odejście Davida Bellego nie jest dla nikogo zaskoczeniem. W momencie kiedy Skorpionom nie udało się awansować do Nice 1.LŻ to utrzymanie tego zawodnika praktycznie graniczyło z cudem. Według plotek transferowych Francuz ma przejść do ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, gdzie dołączy do swojego kolegi z reprezentacji. Odejście Marcina Nowaka również jest już praktycznie przesądzone, ponieważ sam zawodnik zadeklarował, że chciałby znów spróbować swoich sił w wyższej klasie rozgrywkowej. Na brak ofert nie powinien narzekać, ponieważ miniony sezon miał bardzo dobry.

O ile odejścia liderów można było się spodziewać to z pewnością wszystkich boli strata braci Curzytków. Niestety dla kibiców klubu z Poznania przejście obu zawodników do Apatora Toruń ogłosił już Przemysław Termiński i przy takim obrocie spraw poznaniacy zostali z wielką "wyrwą" na pozycjach juniorskich.

Nieco inna sytuacja jest z Markiem Lutowiczem, który minionym sezonem zakończył młodzieżowe ściganie. Młody żużlowiec był tylko wypożyczony do Power Duck PSŻ-u Poznań i teoretycznie powinien wrócić do swojego macierzystego klubu. Jednak na miejscu Skorpionów warto byłoby się zastanowić czy w przyszłym roku nie dać temu zawodnikowi szansy jazdy na pozycji seniora. W sezonie 2019 Lutowicz pokazał, że jeżeli solidnie przepracuje zimę to potrafi się ścigać na poziomie 2. Ligi Żużlowej.

Zobacz także:Ogrom zawodników w Bydgoszczy

Braki. Miniony sezon był doskonały jeżeli chodzi o formację juniorską. Para Lutowicz - Curzytek była najlepsza w lidze i w wielu spotkaniach to właśnie ta formacja potrafiła zadecydować o zwycięstwie. Teraz jednak Skorpiony zostają bez juniorów i koniecznie trzeba kogoś znaleźć na to miejsce. O ile nie brakuje zawodników, którzy mogą z powodzeniem zastąpić kogokolwiek z seniorów to rynek polskich juniorów jest dosyć ubogi w klasowych (i przede wszystkim dostępnych) żużlowców.

Czy Power Duck Iveston PSŻ Poznań będzie walczył o awans w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • basala Zgłoś
  Zburzyć to dziadostwo (może poza budynkiem klubowym), wyrównać teren i zrobić park rozrywki dla dzieci albo postawić bloki mieszkalne.
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś
   Przeciąg był taki, że nikt nie zostanie.
   • P0ZNANIAK Zgłoś
    Gdyby to ode mnie zależało to dałbym szansę jazdy w podstawowym składzie Joergensenowi. Podpisał kontrakt na dłużej, zaufał nam, więc my też możemy mu się odwdzięczyć. Natomiast
    Czytaj całość
    odnośnie tego kto do niego dołączy to już jest dla mnie mało ważne bo - wg mnie - tak mocnej i równo jeżdżącej ekipy jak w tym roku na pewno nie będziemy mieli a co za tym idzie o lepszym wyniku niż w tym sezonie możemy spokojnie zapomnieć. I tyle w temacie.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL