Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris Holder, Rune HoltaWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Chris Holder, Rune Holta.

Żużel. Sponsor Falubazu chciał kupić Apator. Rozmawiał z Termińskim

Dawid Borek
Dawid Borek
Pewien biznesmen z Zielonej Góry był zainteresowany nabyciem udziałów w Apatorze Toruń. Skontaktował się z Przemysławem Termińskim, ale usłyszał, że klub nie jest na sprzedaż. Przynajmniej na razie.

Przemysław Termiński po przegranych wyborach do sejmu opublikował na Facebooku wpis stawiający pod znakiem zapytania jego dalszą działalność w Apatorze Toruń. Krótko po tym Adam Krużyński wyjaśnił, że biznesmen na pewno zostanie w toruńskim klubie na sezon 2020, w którym Apator będzie chciał wywalczyć awans do PGE Ekstraligi.

Jeszcze przed tym, jak Przemysław Termiński nie uzyskał mandatu posła (kilka tygodni wstecz), skontaktował się z nim pewien biznesmen z Zielonej Góry. Temat: zakup udziałów w Apatorze.

Personalia biznesmena z lubuskiego owiane są tajemnicą handlową. Nie udało nam się dowiedzieć, o kogo chodzi. "Gazeta Pomorska" twierdzi jednak, że to osoba związana biznesowo ze Stelmet Falubazem Zielona Góra.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

"Nieoficjalnie wiemy, że po spadku zainteresowany zakupem klubu był biznesmen z Zielonej Góry, który zresztą jest sponsorem Falubazu, w tej sprawie odbyły się nawet rozmowy z władzami miasta" - przekazał Joachim Przybył z "Gazety Pomorskiej".

Tu wyjaśnijmy: biznesmen z Zielonej Góry faktycznie rozmawiał z władzami Torunia, ale tylko dlatego, by dotrzeć do Przemysława Termińskiego. To w jego prywatnych rękach, a nie miasta, jest przecież Apator.

Wracając do meritum: przedsiębiorca z Zielonej Góry odbił się od ściany. Usłyszał, że Przemysław Termiński nie jest zainteresowany sprzedażą udziałów w Apatorze, że obecny właściciel chce wprowadzić klub do PGE Ekstraligi. To główne cele na najbliższe miesiące.

A co dalej? Trudno wyrokować. Niewykluczone, że temat sprzedaży Apatora wróci, ale na teraz nie ma takiego tematu.

Zobacz też:
Żużel. Przed otwarciem okna. Apator Toruń pojedzie o awans. Uchronieni Holderowie i poszukiwany rezerwowy
Wybory 2019. Żużel będzie mieć swoich reprezentantów. Termiński nie uzyskał mandatu posła i może porzucić Apatora

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

×
    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL