Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Kołodziej kontra Jakub JamrógWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Janusz Kołodziej kontra Jakub Jamróg.

Żużel. Jamróg będzie największym wygranym okna. Zdobędzie to, na czym mu najbardziej zależy

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jakub Jamróg przebiera w ofertach z PGE Ekstraligi. Może i brzmi to dziwnie, ale to prawda. Ze Stalą i ROW-em już nie rozmawia, ale na placu boju wciąż są Sparta i Motor. Oba kluby są pod ścianą, więc to Jamróg będzie dyktował warunki.

Jakub Jamróg to przedziwny przypadek. W połowie sezonu 2019 jeździł na poziomie 10 punktów, ale Betard Sparta Wrocław raczej w niego nie uwierzyła. Prezes Andrzej Rusko dogadał się co prawda z Jamrogiem na starty w przyszłym roku, ale za chwilę dał mu zgodę na szukanie nowego pracodawcy. Jamróg był w kontakcie z truly.work Stalą Gorzów, PGG ROW-em Rybnik i choć te dwie opcje odpadły, to żużlowiec wciąż ma w czym wybierać i nadal może uzyskać to, na czym mu najbardziej zależy.

A priorytetem dla Jamroga nie są pieniądze (z klubów wiemy, że tu jest w stanie naprawdę mocno zejść z ceny), lecz starty. Żużlowiec zwyczajnie nie chce powtórki z tego roku. Przypomnijmy, że kiedy Sparta miała niepełny skład (kontuzje Macieja Janowskiego, a potem Taia Woffindena), to jeździł i zdobywał wiele punktów. Gorzej było, gdy wszyscy byli zdrowi, lub też, gdy Sparta była pod presją i w pogoni za złotym medalem zaczęła wykonywać dziwne ruchy personalne (powrót do składu skreślonego dwa miesiące wcześniej Vaclava Milika). Wtedy Jamróg szybko był odstawiany. Po jednym, czy dwóch biegach mecz się dla niego kończył.

Czytaj także: Janowski tłumaczył się gęsto z L-4. Zawieszenie raczej mu nie grozi

Dlatego teraz Jamróg rozmawiając z klubami, stawia nie tyle na gwarancje, ile na dżentelmeńskie ustalenia, co do liczby startów. Chodzi mu o to, żeby mieć minimum dwie, trzy szanse w meczu. Z tego, co wiemy, Sparta jest gotowa mu to dać, bo wrocławianie chcą mieć w kadrze sześciu seniorów, a w tym gronie najlepiej trzech Polaków (więcej o planach Sparty przeczytasz TUTAJ). Jest jednak jeszcze Speed Car Motor Lublin, który po stracie szansy na pozyskanie Krzysztofa Kasprzaka ma wolne miejsce. Motor nie planuje za rok jazdy z rezerwowym, więc tam Jamróg może dostać jeszcze więcej.

Według nas Jamróg nie powinien się nad propozycją Motoru zastanawiać. Będzie do tej drużyny pasował bardziej niż do Sparty. Finansowo z pewnością nie straci. No i będzie miał szansę jeździć dla najlepszej widowni w Polsce.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

Co powinien wybrać Jamróg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • shtrekCz-wa Zgłoś
  Naprawdę pomimo tego, że jestem kibicem Włókniarza, to w jakimś tam stopniu sympatyzuje ze Spartą. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że w tym klubie od jakiegoś czasu zachodzą
  Czytaj całość
  ruchy, które jakby nie patrzeć nie wpisują się w obraz klubu przyjaznego dla zawodników i takiego, który nie szasta pieniędzmi na prawo i lewo. Najpierw zwolnienie Barona, później zakup Fricke'a, teraz ten Jamróg. Do tego jeszcze Woffinden z najwyższym kontraktem w lidze i problemy z przygotowaniem toru. Coś mi się wydaje, że za duże parcie na złoto we Wrocławiu występuje.
  • ThePresja Zgłoś
   To klasyczny przypadek niedoceniania tego co się ma i promowania zagranicznych miernot często z chwilowymi przebłyskami. Nasi chłopacy muszą non stop płynąć na fali. Jedno potknięcie i
   Czytaj całość
   bardzo często boczny tor, zaś z eksperymentami jest na odwrót. Jeden spektakularny wynik i klękamy. Takim samym przegranym jest Gruchalski i wielu innych którzy zostali zepchnięci w nicosc. Z Dróżdza mogli być ludzie, Gała... trochę by wymieniać jeszcze można. Wszystko to było potrzeba chwili w klubach. (I durne przepisy) Obligatoryjnie jeśli idzie o obcokrajowców w obecnym kształcie lig powinno funkcjonować E-2 I-1 II-0( i 3 juniorów) wystepujacych w meczu w zespole. Kontraktować do bólu nawet i 5 obcokrajowców jak zbyt dużo w kasie lub szukanie odkryc ale w meczu nie więcej jak powyżej.
   • Krzysztof Traczuk Zgłoś
    RACJA. CZYTAŁEM W GAZECIE LUBELSKIEJ ŻE POZBYLI SIĘ GO Z RADOŚCIĄ.
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

    ×
     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL