Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Bartosz Zmarzlik został Turbokozakiem. Sprawdził się na boisku piłkarskim

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Bartosz Zmarzlik to nie tylko fantastyczny żużlowiec, ale także ambitny piłkarz. Zawodnik truly.work Stali Gorzów miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w programie Turbokozak.

Po wywalczeniu tytułu indywidualnego mistrza świata popularność Bartosza Zmarzlika jeszcze bardziej wzrosła. Gorzowianin wystąpił m.in. w programie "Pytanie na śniadanie" emitowanym w TVP 2 czy też w "Dzień dobry TVN". Ostatnio miał okazję sprawdzić się także w zupełnie nowej roli - został Turbokozakiem.

Turbokozak to program sprawdzający umiejętności piłkarskie. Uczestnicy mają do wykonania kilka zadań, m.in. strzelenie rzutu karnego z zasłoniętymi oczami, uderzenie z połowy boiska czy wykonanie piętnastu obrotów wokół piłki, a następnie oddanie strzału.

Biorą w nim udział nie tylko przedstawiciele piłki nożnej, ale również innych dyscyplin. Gośćmi byli do tej pory m.in. Marcin Gortat, Łukasz Jurkowski czy Jerzy Janowicz. Bartosz Zmarzlik był pierwszym w historii żużlowcem zaproszonym do udziału.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czytaj także: Klątwa mistrzów świata. Ostatni raz zrobił to Nicki Pedersen. Co na to Bartosz Zmarzlik?

24-latek wystąpił w koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski, którą otrzymał w prezencie od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Umiejętnościami odbiegał rzecz jasna od biorących udział w programie piłkarzy, ale było widać, że doskonale się bawi.

- Dobrze, że Bartosz Zmarzlik wybrał żużel. Piłeczka czasem przeszkadzała - powiedział pół żartem, pół serio prowadzący Bartosz Ignacik. - Od małego ujeżdżane były sprzęty, które mają silnik - odpowiedział polski mistrz świata, który uzyskał 131 punktów, co daje mu aktualnie 13. miejsce w klasyfikacji Turbokozaka.

Czytaj także: Będzie głosowanie w sprawie zagranicznego juniora. "Należy patrzeć na swoje podwórko"

Mistrz świata odpowiadał także na pytania związane z piłką nożną i z tym zadaniem poradził sobie bezbłędnie. 24-latek musiał odpowiedzieć, w jakiej lidze występuje Warta Gorzów, który z piłkarzy potrafi wyregulować silnik i który z piłkarzy urodził się tego samego dnia co on.

Bartosz Zmarzlik i żużel mają w Polsce swoich pięć minut, co może przyczynić się do wzrostu popularności dyscypliny w naszym kraju. Turbokozak to nie tylko sprawdzian umiejętności piłkarskich, ale także rozmowa w studiu. Gościem był Olaf Lubaszenko, który przyznał, że na zawodach był tylko raz - we Wrocławiu. Zapowiedział, że pojawi się na Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Bartosz Zmarzlik w sezonie 2020 obroni tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL