Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow przed Michałem Gruchalskim WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow przed Michałem Gruchalskim

Żużel. Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2020

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W piątek 12 czerwca wraca PGE Ekstraliga. W ramach przypomnienia prezentujemy aktualne kadry wszystkich klubów, które będą w tym roku rywalizować o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2019 lub wcześniej.
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

Zobacz także: Składy drużyn 2. Ligi Żużlowej na 2020 rok!

W trakcie sezonu czynne będą dodatkowe okienka transferowe - po 3, 6, 10 i 14 kolejce. Każde potrwa 5 dni.

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. Od 2020 roku klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobył więcej niż 12 punktów.

Ponadto od maja kluby mają możliwość kontraktowania zawodników z niższych lig, którzy będą ich reprezentować na zasadzie "gościa" (WIĘCEJ TUTAJ). Każdy może zakontraktować dowolną liczbę takich zawodników, a w meczu może ich wystąpić maksymalnie dwóch.

Każdy zespół do spotkania ligowego musi wystawić skład zawierający minimum czterech zawodników z polską licencją, w tym dwóch młodzieżowców. Pod nr 8/16 z kolei mogą występować jedynie zawodnicy mający maksymalnie 23 lata.

News aktualizowany na bieżąco.


Fogo Unia Leszno

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Janusz KołodziejPolska19842,241
Brady KurtzAustralia19961,304
Jaimon LidseyAustralia19991,667 (niekl.) i 2,076 (2. liga)
Piotr PawlickiPolska19942,133
Emil SajfutdinowRosja19892,360
Bartosz SmektałaPolska19981,861
Juniorzy:
Dominik KuberaPolska19991,534
Tymoteusz PiczPolska2002-
Kacper PludraPolska20021,327 (2. liga)
Krzysztof SadurskiPolska20030,833 (2. liga)
Szymon SzlauderbachPolska1999-
Hubert ŚcibakPolska2003-

Menedżer:Piotr Baron
Przyszli: -
Odeszli: Hampel (Lublin)


Betard Sparta Wrocław

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Daniel BewleyWielka Brytania19991,406 (1. liga - niekl.)
Maksym DrabikPolska19982,136
Max FrickeAustralia19961,803
Maciej JanowskiPolska19911,962
Tai WoffindenWielka Brytania19902,208
Juniorzy:
Bartosz CurzytekPolska2003-
Michał CurzytekPolska20021,255 (2. liga)
Gleb CzugunowPolska19991,361
Wiktoria GarbowskaPolska2001-
Przemysław LiszkaPolska20001,087 i 1,667 (2. liga - niekl.)
Mateusz PaniczPolska2004-

Trener: Dariusz Śledź
Przyszli: Lebiediew (powrót z wyp. z Daugavpils) Bewley (Rybnik), Curzytkowie (Rzeszów / Poznań).
Odeszli: Jamróg (Lublin), Lebiediew (Rybnik), Milik (Rybnik), Gzyl (Tarnów), Wojdyło (Krosno).


Eltrox Włókniarz Częstochowa

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Jason DoyleAustralia19852,280
Rune HoltaNorwegia (lic. polska)19731,355
Fredrik LindgrenSzwecja19851,889
Leon MadsenDania19882,443
Paweł PrzedpełskiPolska19951,214
Juniorzy:
Adrian BialkPolska19990,333 (2. liga - niekl.)
Patryk KowalikPolska2003-
Bartłomiej KowalskiPolska2002-
Kamil KrólPolska2003-
Dominik MajchrzakPolska2001-
Jakub MartyniakPolska2002-
Jakub MiśkowiakPolska20010,902
Mateusz ŚwidnickiPolska20011,511 (2. liga)

Trener: Marek Cieślak
Przyszli: Bialk, Majchrzak i Woźniak (powrót z wyp. z Opola, Gdańska i Poznania), Holta (Toruń), Doyle (Toruń), Becker (Rawicz).
Odeszli: Miedziński (Toruń), Zagar (Lublin), Gruchalski (Tarnów), Dróżdż (Krosno), Becker i Woźniak (nie podpisali aneksów dostosowujących kontrakt).


RM Solar Falubaz Zielona Góra

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Patryk DudekPolska19921,933
Michael Jepsen JensenDania19921,779
Jonas JeppesenDania19981,875 (2. liga)
Jan KvechCzechy2001-
Antonio LindbaeckSzwecja19851,516
Sebastian NiedźwiedźPolska19970,000 (niekl.) i 1,350 (2. liga - niekl.)
Piotr ProtasiewiczPolska19751,512
Martin VaculikSłowacja19902,319
Grzegorz Walasek (gość)Polska19761,976 (1. liga)
Juniorzy:
Norbert KrakowiakPolska19991,000
Damian PawliczakPolska19990,541
Fabian RagusPolska2003-
Mateusz TonderPolska19990,680 (niekl.) i 1,407 (2. liga - niekl.)
Nile TufftPolska2001-

Trener: Piotr Żyto 
Przyszli:
Lindbaeck (Grudziądz), Kvech, Jeppesen (Piła).
Odeszli: Pedersen (Grudziądz), Bartoch (Bydgoszcz), Osyczka (Opole), Helwing i Boduch (nie podpisali aneksów dostosowujących kontrakt).


MrGarden GKM Grudziądz

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Kenneth BjerreDania19841,987
Krzysztof BuczkowskiPolska19861,797
Roman LachbaumRosja19981,500 (niekl.)
Artiom ŁagutaRosja19902,286
Przemysław PawlickiPolska19911,803
Nicki PedersenDania19772,032
Juniorzy:
Damian LotarskiPolska20011,125 (2. liga)
Fabian LotarskiPolska2001-
Kacper ŁobodzińskiPolska2004-
Marcin TurowskiPolska19991,000
Denis ZielińskiPolska20020,485 (1. liga)

Trener: Robert Kempiński
Przyszli: D.Lotarski i Zieliński (powrót z wyp. z Opola i Gdańska), Pedersen (Zielona Góra).
Odeszli: Lindbaeck (Zielona Góra), Rolnicki (Rzeszów).


Motor Lublin

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Oskar BoberPolska19971,614 (2. liga)
Jarosław Hampel19821,571
Jakub JamrógPolska19911,492
Maciej KuromonowPolska1998-
Dawid LampartPolska19901,239
Grigorij ŁagutaRosja19842,167
Mikkel MichelsenDania19942,013
Paweł MiesiącPolska19851,647
Matej ZagarSłowenia19831,692
Grzegorz ZengotaPolska1988-
Juniorzy:
Wiktor FirmugaPolska2002-
Kacper GosikPolska2002-
Wiktor LampartPolska20011,544
Radosław PyrchlaPolska2004-
Jakub SzpytmaPolska2002-
Maksymilian ŚledźPolska2002-
Wiktor TrofimowPolska19991,296

Menedżer: Jacek Ziółkowski
Przyszli: Zagar (Częstochowa), Jamróg (Wrocław), Bober (Piła), Hampel (Leszno).
Odeszli: Lambert (Rybnik), Jonsson (koniec kariery), Banucha (nie podpisał aneksu dostosowującego kontrakt).


Moje Bermudy Stal Gorzów

ZawodnikKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Marcus BirkemoseDania2003-
Kamil Brzozowski (gość)Polska19872,256 (2. liga)
Filip HjelmlandSzwecja1998-
Niels Kristian IversenDania19821,765
Krzysztof KasprzakPolska19841,681
Anders ThomsenDania19941,667
Szymon WoźniakPolska19931,952
Bartosz ZmarzlikPolska19952,410
Juniorzy:
Mateusz BartkowiakPolska20030,618
Rafał KarczmarzPolska19991,066
Kamil NowackiPolska20000,848 (1. liga)
Kamil PytlewskiPolska20030,000 (niekl.)
Wiktor JasińskiPolska2000-

 Trener: Stanisław Chomski
Przyszli: Nowacki (powrót z wyp. z Ostrowa), Birkemose, Iversen (Toruń).
Odeszli: Kildemand (Gdańsk), Ellis (Rzeszów), Szczotka (wyp. do Gdańska).


ROW Rybnik

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Troy BatchelorAustralia19872,200 (1. liga)
Robert LambertWielka Brytania19981,227
Andrzej LebiediewŁotwa19942,307 (1. liga)
Siergiej ŁogaczowRosja19952,044 (1. liga)
Vaclav MilikCzechy19931,233
Adrian Miedziński (gość)Polska19851,312
Mateusz SzczepaniakPolska19872,013 (1. liga)
Michał SzczepaniakPolska19831,896
Kacper WorynaPolska19962,385 (1. liga)
Juniorzy:
Przemysław GieraPolska20010,667 (1. liga)
Kacper KłosokPolska2003-
Mateusz TudzieżPolska20000,607 (1. liga)
Dominik TymanPolska2003-
Błażej WypiorPolska2003-

Trener: Lech Kędziora 
Przyszli: Lebiediew (Wrocław/Daugavpils), Milik (Wrocław), Lambert (Lublin), Hancock, Mi.Szczepaniak (Opole).
Odeszli: Sundstroem (Daugavpils), Bewley (Wrocław), Suchecki (Poznań), Morris (Poznań).

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy



TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Kto w 2020 roku zostanie mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (37):

Wszystkie komentarze (37)

Komentarze (37)

×
    Wszystkie komentarze (37)
    PRZEJDŹ NA WP.PL