Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyto WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Piotr Żyto

Żużel. Piotr Żyto nie jest już trenerem PGG ROW-u. Został nowym szkoleniowcem Falubazu!

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Piotr Żyto nie jest już trenerem PGG ROW-u Rybnik, po tym jak poprosił klub o przedwczesne rozwiązanie umowy. Równocześnie Stelmet Falubaz Zielona Góra poinformował, że Żyto zajmie miejsce zwolnionego ostatnio Adama Skórnickiego.

Jeszcze nie tak dawno Piotr Żyto zapewniał, że pozostanie w PGG ROW-ie Rybnik na kolejny sezon, po tym jak "Rekiny" wywalczyły awans do PGE Ekstraligi. Wystarczyło jednak, że Stelmet Falubaz Zielona Góra zwolnił menedżera Adam Skórnickiego, a obecny szkoleniowiec zmienił zdanie.

"W dniu dzisiejszym została rozwiązana za porozumieniem stron umowa pomiędzy trenerem Piotrem Żyto i KS ROW Rybnik. O takie rozwiązanie wnioskował szkoleniowiec rybnickiej drużyny, a zarząd klubu się do niego przychylił" - poinformował w czwartek rybnicki klub.

Czytaj także: Vaculik najlepszym transferem minionego sezonu

- Dziękuję bardzo za ten rok zawodnikom, pracownikom klubu i prezesom. Dziękuję też kibicom, którzy w Rybniku są fantastyczni. Odchodzę, ale absolutnie nie palę za sobą mostów. Podaliśmy sobie rękę i być może jeszcze kiedyś nasze drogi się skrzyżują - przekazał na stronie klubu Żyto, dla którego był to drugi pobyt w Rybniku.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Równocześnie szybko stało się jasne, kto jest nowym pracodawcą Żyty. "Zielonogórski Klub Żużlowy SSA informuje, że w osiągnięte zostało porozumienie z nowym szkoleniowcem Stelmetu Falubazu Zielona Góra. W najbliższych sezonach naszą drużynę poprowadzi Piotr Żyto" - przekazali zielonogórzanie.

Dla szkoleniowca jest to powrót do zielonogórskiego klubu, z którym odnosił sukcesy w sezonach 2009 i 2010. Wtedy Falubaz zdobył złoty i srebrny medal DMP.

Czytaj także: Nieudane transfery w Gorzowie i Toruniu

Na lodzie pozostał za to PGG ROW Rybnik, choć Krzysztof Mrozek zapewnił, że klub ma już nowego trenera. Poczeka jednak z jego ogłoszeniem. - Decyzja została już podjęta, ale ogłosimy ją w najbliższych dniach - poinformował Mrozek.TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy jesteś zaskoczony decyzją Piotra Żyty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (70):

Wszystkie komentarze (70)

Komentarze (70)

×
    Wszystkie komentarze (70)
    PRZEJDŹ NA WP.PL