Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jaimon Lidsey, Oskar BoberWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey, Oskar Bober

Żużel. Transfery. Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2020

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2020.

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2019 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2020 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Zobacz także: Składy drużyn PGE Ekstraligi na 2020 rok!

W trakcie sezonu czynne będą dodatkowe okienka transferowe - po 3, 6, 10 i 14 kolejce. Każde potrwa 5 dni.

Zobacz także: Składy drużyn Nice 1. Ligi Żużlowej na 2020 rok!

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. Od 2020 roku klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobyć więcej niż 12 punktów.

News aktualizowany na bieżąco.


Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Marcus Birkemose (gość)Dania2003-
Jason JoergensenDania1998-
Marcel KajzerPolska19901,371
Robert MiśkowiakPolska19831,750
Nick MorrisAustralia19941,583 (1. liga - niekl.)
Nicklas PorsingDania19931,686
Lars SkupieńPolska19971,171
Zbigniew SucheckiPolska1984-
Kevin WoelbertNiemcy19892,245
Juniorzy:
-

Trener: -
Przyszli: Porsing (Krosno), Woelbert (Opole), Suchecki (Rybnik), Morris (Rybnik), Skupień (Krosno).
Odeszli: Bellego (Bydgoszcz), Nowak (Łódź), Borodulin (Łódź), Krcmar (Krosno), Lutowicz, M.Curzytek, B.Curzytek, Woźniak (Częstochowa).


OK Bedmet Kolejarz Opole

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Tero AarnioFinlandia19842,235
Rene BachDania19901,984
Artur CzajaPolska19941,556 (1. liga)
Denis GizatullinRosja19831,625
Mads HansenDania20001,958 (niekl.)
Hubert ŁęgowikPolska19951,941
Bjarne PedersenDania19782,143
Jonas Seifert-SalkDania2000-
Oskar PolisPolska19961,976
Juniorzy:
Bartłomiej Kowalski (gość)Polska2002-
Jarosław KrzywoszPolska1999-
Mateusz Świdnicki (gość)Polska20011,511

 Menedżer: Jarosław Dymek
Przyszli: Bach (Bydgoszcz), Czaja (Tarnów), Aarnio (Kraków), Seifert-Salk (Gdańsk).
Odeszli: Thaysen (koniec kariery), Bialk (powrót z wyp. do Częstochowy), D.Lotarski (powrót z wyp. do Grudziądza), Woelbert (Poznań), Czałow (Rzeszów), Lawson, Wright, Mi.Szczepaniak (Rybnik), Adamczewski, Dul.


Wilki Krosno

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Damian DróżdżPolska19960,800 (Ekstraliga - niekl.) i 1,500 (2. liga - niekl.)
Marcin JędrzejewskiPolska19872,039
Andriej KarpowUkraina19872,076
Witalij KotlarRosja2001-
Eduard KrcmarCzechy19962,086
Jewgienij SajdullinRosja2000-
Nick SkorjaSłowenia19981,400 (niekl.)
David PacalajSłowacja2001-
Josh PickeringAustralia19961,667 (niekl.)
Wadim TarasienkoRosja19941,431
Mathias ThoernblomSzwecja1992-
Kamil WieczorekPolska19980,526 (Ekstraliga - niekl.)
Juniorzy:
Kacper PrzybylskiPolska2003-

Trener: Janusz Ślączka
Przyszli: Tarasienko (Daugavpils), Jędrzejewski (Bydgoszcz), Dróżdż (Częstochowa/Poznań), Krcmar (Poznań), Thoernbloem), Wieczorek (Grudziądz).
Odeszli: Porsing (Poznań), Mazur (Rzeszów), P.Hansen (Rzeszów), K.Hansen (Rzeszów), Rempała (Rzeszów), Majcher (Rzeszów), Skupień (Poznań), Hlib (Toruń), Zieliński (Rzeszów), L.Bjerre, Davidsson, Fierlej (Świętochłowice), Kovacs, Kuciapa, Magosi (Świętochłowice), Manzares, Melnyczuk, Moi, Rząsa.


Stainer Unia Kolejarz Rawicz

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Damian BalińskiPolska19771,750
Max DilgerNiemcy19891,923 (niekl.)
Matthew GilmoreAustralia2000-
Jaimon LidseyAustralia19991,667 (niekl.) i 2,076 (2. liga)
Paweł NagibinRosja20030,000 (niekl.)
Arkadiusz PawlakPolska19951,468
Keynan RewAustralia20031,143 (niekl.)
Juniorzy:
Tymoteusz PiczPolska2002-
Kacper PludraPolska20021,327
Krzysztof SadurskiPolska20030,833
Szymon SzlauderbachPolska19991,364
Hubert ŚcibakPolska2003-

Trener: Roman Jankowski
Przyszli: Dilger (Piła).
Odeszli: Albin, Becker (Częstochowa), Chlupac (Toruń), T.Kurtz.


Wolfe Wittstock (Niemcy)

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Robert BaumannNiemcy1987-
Iwan BolszakowRosja1998-
Geert BruinsmaHolandia1996-
Emil BreumDania2002-
Tobias BuschNiemcy1988-
Renat GafurowRosja19821,313 (1. liga - niekl.)
Zdenek HolubCzechy1996-
Romano HummelHolandia1999-
Marcin KościelskiPolska19981,135 (1. liga)
Danny MaassenNiemcy1994-
Steven MauerNiemcy1995-
Wiaczesław MonachowRosja1997-
Dominik MoeserNiemcy1998-
Marius NielsenDania2001-
Marcin SekulaPolska (lic. niemiecka)1984-
Ondrej SmetanaCzechy1995-
Sandro WassermannNiemcy1998-
Mirko WolterNiemcy1976-
Juniorzy:
Lukas BaumannNiemcy2000-
Ben Ernst (gość)Niemcy2003-
Lukas FienhageNiemcy1999-
Celine LiebmannNiemcy2001-
Lukas WegnerNiemcy2002-

Trener: Piotr Świst
Przyszli: Moeser (Piła), Kościelski (Ostrów), Gafurow (Ostrów), Smetana (Bydgoszcz), Monachow (Piła).

* W kadrze zespołu znajduje się aż 15 seniorów, mimo iż regulamin zezwala zakontraktować tylko 10. Klub będzie zmuszony zrezygnować z kilku zawodników.


RzTŻ Rzeszów

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Stanisław BurzaPolska19771,444
Ilja CzałowRosja1995-
Adam EllisWielka Brytania19960,00 (Ekstraliga - niekl.)
Kenneth HansenDania1987-
Patrick HansenDania19981,500 (niekl.)
Edward MazurPolska19931,549
Marcin RempałaPolska19840,00 (niekl.)
Patryk RolnickiPolska19980,720 (Ekstraliga - niekl.) i 2,042 (2. liga - niekl.)
Dawid StachyraPolska1985-
Juniorzy:
Mateusz MajcherPolska2002-
Konrad MiłkośPolska2003-
Patryk ZielińskiPolska20020,471

Trener: -
Przyszli: Mazur (Krosno), Rolnicki (Grudziądz/Krosno), Czałow (Opole), K.Hansen (Krosno), P.Hansen (Krosno), Burza (Kraków), Stachyra, M.Rempała (Krosno), Ellis (Gorzów), Zieliński (Krosno).

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Kto wygra 2. Ligę Żużlową w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (47):

Wszystkie komentarze (47)

Komentarze (47)

    Wszystkie komentarze (47)
    PRZEJDŹ NA WP.PL