Najnowsze Wyniki/Kalendarz
motocykl Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: motocykl Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Żużel. Juniorzy TŻ Ostrovia na motocyklach od mistrza świata i mistrza Europy

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jeździć na motorze, na którym ścigał się żużlowy idol? O tym marzy wielu młodzieżowców. Juniorzy ostrowskiego klubu, dzięki sponsorom, otrzymali właśnie ramy, na których w minionym sezonie jeździli Bartosz Zmarzlik i Mikkel Michelsen.

Idolem Jakuba Poczty i Jakuba Krawczyka, nowych żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia, którzy niedawno zdali egzamin na licencję jest m.in. Bartosz Zmarzlik. Właśnie podwozia od indywidualnego mistrza świata trafiły dzięki sponsorom do klubowego warsztatu TŻ Ostrovia. - Otrzymają je nasi juniorzy. Sprzęt na pewno bardzo się przyda, bo przecież w przyszłym sezonie stawiamy na naszych wychowanków. Dziękuję bardzo panom Janowi i Andrzejowi Garcarkom za zakupienie ram motocykli i przekazanie ich do klubu - mówi trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

Dwie ramy odkupione zostały od mistrza świata, Bartosza Zmarzlika, a jedno podwozie to sprzęt od Mikkela Michelsena, aktualnego mistrza Europy. - Chcemy, by nasi juniorzy mieli od początku najwyższej klasy silniki, ale także ramy. Dziękujemy naszym sprawdzonym od lat sponsorom, firmie Auto Partner Mercedes z Ociąża za kolejną pomoc - dodaje Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

O silniki ostrowskich juniorów dbać ma z kolei Anton Nischler, który nawiąże bliską współpracę z TŻ Ostrovia. - To również zasługa panów Garcarków. Cieszymy się, że tak ceniony tuner przygotuje silniki naszych zawodników, przyjedzie do nas na wiosnę i będzie pomagał w testowaniu tego sprzętu. Jestem przekonany, że z tej współpracy mogą wyniknąć same korzyści - dodaje sternik ostrowskiego klubu.

Arged Malesa TŻ Ostrovia na sezon 2020 zmienia formację juniorską. Nie będzie już posiłkowania się młodzieżowcami z zewnątrz, a postawienie na własnych wychowanków. - Mamy ich czterech, bo jest Sebastian Szostak, który zadebiutował w barażach. Jest także Kacper Grzelak oraz świeżo po licencji Jakub Poczta i Jakub Krawczyk - wylicza trener Mariusz Staszewski. Warto dodać, że cała czwórka ma podpisane wieloletnie kontrakty z TŻ Ostrovia do ukończenia wieku juniora.

Zobacz także: Orzeł Łódź bez prezesa. Witold Skrzydlewski zrezygnował
Zobacz także: Sponsor ściągnął Okoniewskiego ze sportowej emerytury

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czy wychowankowie TŻ Ostrovia poradzą sobie w przyszłym sezonie w rozgrywkach ligowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL