Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jaimon Lidsey, Oskar Bober WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Jaimon Lidsey, Oskar Bober

Żużel. Transfery. Znamy kadrę Stainer Unii Kolejarza Rawicz! Druga liga poligonem doświadczalnym dla Australijczyków

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W czwartkowe popołudnie przedstawiciele Fogo Unii Leszno zaprezentowali skład swojej drugiej drużyny, która wystartuje w 2. Lidze Żużlowej pod nazwą Stainer Unia Kolejarz Rawicz.

W 2018 roku Fogo Unia Leszno postanowiła pomóc Kolejarzowi Rawicz, który miał problemy finansowe i stworzyła swój drugi zespół w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Dzięki fuzji żużel w Rawiczu przetrwał, a starty na najniższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju pozwalają młodym zawodnikom Unii na zbieranie doświadczenia.

W zespole pozostała legenda leszczyńskiego klubu Damian Baliński, który będzie pełnił rolę kapitana zespołu. Duet polskich seniorów uzupełni Arkadiusz Pawlak. Skład seniorów Stainer Unii Kolejarza Rawicz uzupełnią Jaimon Lidsey, Matthew Gilmore, Keynan Rew oraz Paweł Nagibin. Z kolei o sile w formacji juniorskiej stanowić będą Szymon Szlauderbach, Kacper Pludra, Tymoteusz Picz, Hubert Ścibak oraz Krzysztof Sadurski

- Współpraca z Kolejarzem Rawicz układa się po naszej myśli, zawodnicy, którzy nie mają szans na jazdę w pierwszej drużynie Unii Leszno mogą rywalizować i podnosić swoje umiejętności na niższym szczeblu rozgrywkowym. Nad wszystkim pieczę sprawuje Roman Jankowski, który w szkółce ma kilkunastu adeptów i za niedługi czas oni również będą wprowadzani do startów czy to w Unii Kolejarzu, czy w rozgrywkach DMPJ. Perspektywiczni zawodnicy z zagranicy, którzy są dopiero na dorobku również mają okazję do regularnych startów, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że większość tych młodych zawodników zasili w niedługim czasie szeregi pierwszej drużyny i jestem pewny, że będziemy mieli z nich dużo radości - powiedział prezes Piotr Rusiecki w rozmowie z klubowymi mediami.

Kadra Stainer Unii Kolejarza Rawicz na 2020 rok:

Imię i nazwiskoKrajRok urodzeniaŚrednia bieg. w 2019 roku
Damian BalińskiPolska19771,750
Matthew GilmoreAustralia2000-
Jaimon LidseyAustralia19992,076 (2. Liga Żużlowa) 1,667 (PGE Ekstraliga)
Paweł NagibinRosja20030,000 (niesklasyfikowany)
Arkadiusz PawlakPolska19951,468
Keynan RewAustralia20031,143 (niesklasyfikowany)
Juniorzy:
Tymoteusz PiczPolska2002-
Kacper PludraPolska20021,327
Krzysztof SadurskiPolska20030,833
Szymon SzlauderbachPolska19991,364
Hubert ŚcibakPolska2003-

 

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy Stainer Unia Kolejarz Rawicz awansuje do fazy play-off 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL