Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Dowhan z Robertem Korzeniowskim WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Robert Dowhan z Robertem Korzeniowskim

Żużel. Robert Dowhan nie będzie ministrem sportu. Teraz kuszą Władysława Komarnickiego

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
PiS po ostatnich wyborach stracił większość w senacie. Partia kusi jednak politycznych oponentów rozmaitymi stanowiskami. Propozycję objęcia teki ministra sportu dostał Robert Dowhan. Odrzucił ją. Rządzący kuszą też Władysława Komarnickiego.

Kilka dni temu media rozpisywały się o konflikcie Roberta Dowhana z Tomaszem Karolakiem (znany aktor jest mu winny pieniądze) - więcej przeczytasz TUTAJ. Prawdziwa bomba wybuchła jednak dopiero teraz. Próbujący uzyskać większość w senacie PiS złożył Dowhanowi propozycję objęcie teki ministra sportu. Gdyby Dowhan ją przyjął, w senacie będzie remis. W tej chwili PiS ma 49 senatorów, opozycja 51.

Od jednego z żużlowych prezesów słyszymy, że Dowhan pochwalił się propozycją wejścia do rządu Mateusza Morawieckiego, ale miał też zapewnić, że jej nie przyjmie. Dobry znajomy senatora PO także twierdzi, że Dowhan nie przejdzie na drugą stronę. Próbowaliśmy się dodzwonić do Dowhana, żeby go zapytać, jak wygląda sytuacja, ale nie odbierał telefonu. Polityczni koledzy senatora (w tym szef PO Grzegorz Schetyna), podobnie jak żużlowe środowisko, twierdzą, że Dowhan nie da się skorumpować. On sam opublikował na swoim Facebooku oświadczenie, z którego wynika, że nie wybiera się do żadnego ministerstwa.

Czytaj także: Bewley zawiódł prezesa Mrozka. Zapomniał co ten dla niego zrobił?

52-letni Robert Dowhan przez wiele lat był prezesem żużlowego Falubazu Zielona Góra. W okresie jego rządów klub zdobył 4 medale, w tym 2 złote. Obecnie jest mniejszościowym współwłaścicielem spółki. Od 2011 roku zasiada w senacie. Odkąd ukazała się informacja o kuszeniu Dowhana przez PiS, ludzie zaczęli pisać w mediach społecznościowych, że ten moment to prawdziwa próba charakteru dla senatora. Z oświadczenia wynika, że senator tę próbę zaliczył.

Życie nie znosi jednak próżni. Spekuluje się, że po odmowie Dowhana rządząca większość identyczną ofertę - przyjęcie teki ministra sportu, złożyła Władysławowi Komarnickiemu. Kilka dni temu zrezygnował on z pełnienia wszystkich funkcji w PO. Komarnicki również jest senatorem, więc jeśli PiS uda się go przeciągnąć stanowiskiem, to wówczas cel zostanie osiągnięty.

Skontaktowaliśmy się z Komarnickim, który stwierdził tylko: - Propozycja padła już dawno, ale nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę zainteresowany przejściem na drugą stronę. Ten temat jest dla mnie zamknięty - oświadczył.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Komarnicki powinien przyjąć tekę ministra sportu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (99):

 • Allez Zgłoś
  "W związku z pojawiającymi się informacjami zapewniam, że nie wybieram się do żadnego ministerstwa, przynajmniej nie w tej kadencji. Moje poglądy polityczne są stałe a tak
  Czytaj całość
  duże poparcie mojej osoby w tych i poprzednich wyborach jest dla mnie oznaką wielkiego zaufania.I ja państwa nie zawiodę" - napisał senator Dowhan.
  • Allez Zgłoś
   @ZKS Stal Rzeszów.: jedni sa bohaterami inni sprzedajnymi zdrajcami, co sie sprzedaja za kase lub splendory.Jeszcze inni ulegaja szantazom........A kim sa CI, ktorzy ich szantazuja albo
   Czytaj całość
   usiluja przekupic?
   • Allez Zgłoś
    @GREGIN: na wymioty to sie normalnemu czlowiekowi zbiera, gdy slyszy o tak obrzydliwych probach korupcji. To jest jeszcze gorsze niz sprawa Kaluzy. Tu i tam chodzilo PiSowi o zmiane
    Czytaj całość
    wynikuwyborow. Tam chodzilo o przejecie sejmiku. Tu o przejecie senatu. ...... Naprawde to ciebie nie rusza? To kim ty jestes? Kim sie stales?
    Wszystkie komentarze (99)

    Komentarze (99)

    ×
     Wszystkie komentarze (99)
     PRZEJDŹ NA WP.PL