Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Rolnicki w czerwonym kasku WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki w czerwonym kasku

Żużel. Transfery. RzTŻ Rzeszów pochwalił się pierwszymi zawodnikami!

Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Edward Mazur i Patryk Rolnicki będą reprezentować w 2020 roku barwy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. To pierwsi zawodnicy, którymi pochwalił się nowy klub ze stolicy Podkarpacia.

Mazur w minionym sezonie reprezentował inny drugoligowy klub z Podkarpacia - Wilki Krosno. W 12 spotkaniach wykręcił średnią bieg. 1,549. Do Rzeszowa wraca po rocznej przerwie. W 2018 roku był zawodnikiem Stali, która wygrała rozgrywki 2. ligi, nie przegrywając przy tym żadnego spotkania.

Przeczytaj także: Jamróg: Byłem pewny, że zostanę w Sparcie. Nie czuję się w Motorze zapchajdziurą po Kasprzaku

Rolnicki z kolei w tym roku związany był z MRGARDEN GKM-em Grudziądz, ale tak jak Mazur reprezentował też Wilki Krosno, gdzie jeździł jako "gość". W PGE Ekstralidze wykręcił średnią bieg. 0,720, natomiast w 2. lidze 2,042. Nadchodzący sezon będzie dla niego pierwszym w gronie seniorów.

Powyższe transfery potwierdzają słowa wiceprezesa Jana Madeja o sposobie budowy składu nowej drużyny. W jednym z wywiadów zapowiedział, że fundamentami zespołu będą młodzi, ambitni zawodnicy.

Edward Mazur i Patryk Rolnicki mimo młodego wieku mają już doświadczenie w startach w wyższych klasach rozgrywkowych, tak więc z pewnością podejmą rękawice, aby na stałe wywalczyć miejsce w składzie zespołu ze stolicy Podkarpacia.

Mimo długiego weekendu działacze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego nie próżnują. Na swoim klubom profilu na Facebooku zapowiadają, że w niedzielę poznamy kolejne nazwiska zawodników, którzy uzupełnią skład RzTŻ

Przeczytaj także: Michael Jepsen Jensen zostaje w Falubazie na kolejny sezon

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Który z tych zawodników powinien być mocniejszym punktem zespołu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL