Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Kvech Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Jan Kvech

Żużel. Transfery. Utalentowany Czech w Falubazie. Jan Kvech z wieloletnim kontraktem

Dawid Borek
Dawid Borek
Jan Kvech został nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra. Utalentowany Czech związał się zielonogórzanami trzyletnią umową. - Transfer do Zielonej Góry to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać - cieszy się 18-latek.

- Notował świetne rezultaty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Z niezłej strony pokazał się także podczas Memoriału Rycerzy Speedwaya. Za jeden z wygranych biegów otrzymał album o Zielonej Górze, więc bez problemu odnajdzie się przy W69 - w końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w naszym mieście - mówi Wojciech Domagała.

- Jazda w PGE Ekstralidze to dla niego spore wyzwanie, ale Stelmet Falubaz ma szczęście do zagranicznych talentów, a pod wodzą trenera Piotra Żyto Janek jeszcze bardziej rozwinie swoje umiejętności - podkreśla prezes Stelmet Falubazu Zielona Góra.

O Janie Kvechu głośno zrobiło się w tym sezonie. Zawodnik świetnie spisywał się w cyklu DMPJ, w którym zdobywał punkty dla czeskiej drużyny. Zaliczył także wyśmienite występy w zawodach indywidualnych. W finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów Kvech zajął wysokie szóste miejsce. Znakomicie zaprezentował się przede wszystkim w Gustrow, gdzie zajął trzecią lokatę.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

W sierpniu Jan Kvech odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. W Żarnovicy Czech wygrał w finale Pucharu Europy U19. W Indywidualnych Mistrzostwach Czech zdobył natomiast brązowy medal.

- Transfer do Zielonej Góry to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać. Muszę się rozwijać, a Stelmet Falubaz da mi takie możliwości. Bardzo się cieszę, że dołączyłem do takiego klubu. Zielona Góra to miasto dobrze znane w środowisku żużlowym. Dla mnie to zaszczyt być częścią tej drużyny. Po całkiem dobrym sezonie 2019, liczę na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku. Chciałbym zadebiutować w PGE Ekstralidze i pomóc drużynie w wywalczeniu medalu - cieszy się Kvech.

W minionym sezonie Jan Kvech miał okazję zaprezentować się na torze w Zielonej Górze. Czech wystąpił w VI Memoriale Rycerzy Speedwaya i zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Kvech zdobył 12 punktów i zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Zobacz też:
Żużel. Transfery. Sebastian Niedźwiedź nadal w Stelmet Falubazie Zielona Góra
Żużel. Transfery. Oficjalnie: Michael Jepsen Jensen zostaje w Falubazie na kolejny sezon

Czy Falubaz to odpowiedni klub dla Kvecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL