Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen, Marek Cieślak WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen, Marek Cieślak.

Żużel. Wiemy, jak nie będzie wyglądał skład Włókniarza. Trener Cieślak szuka nowego klucza

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Madsen, Przedpełski, Lindgren, Holta, Doyle - tak wyglądałby seniorski skład Włókniarza (numery 9-13, 1-5), gdyby nie zmiana tabeli biegowej. Co w zamian? - Nie wiem, szukam nowego klucza do układania składu - mówi nam trener Marek Cieślak.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Po sezonie 2019 zmieniono tabelę biegową. Co ona zmieniła? Eksperci zgodnie podkreślają, że już nie ma możliwości układania składu tak jak dotychczas, czyli dopasowywania wszystkiego do układu w serii wyścigów (11-13) przed nominowanymi. W nowej tabeli zyskały numery 2, 10, a straciły numery 5, 13. Są też inne zmiany, które powodują, że menedżerowie nie będą zimą spać spokojnie.

Spokoju nie będzie miał nawet trenerski guru Marek Cieślak, który osobiście proponował pewne rozwiązania do nowej tabeli biegowej. - A teraz będę musiał znaleźć klucz do układania składu - mówi szkoleniowiec forBET Włókniarza Częstochowa, przyznając równocześnie, że w sezonie 2020 raczej na pewno nie zobaczymy Lwów w zestawieniu seniorskim (podajmy numery od 1-5, 9-13): Leon Madsen, Paweł Przedpełski, Fredrik Lindgren, Rune Holta, Jason Doyle. – Przy starej tabeli taki układ wydawał się oczywisty, ale w nowej sytuacji tak to raczej nie może wyglądać.

Czytaj także: Tak wyglądałby finał PGE Ekstraligi 2019 przy nowej tabeli biegowej

- Trzeba będzie trochę pogłówkować - stwierdza Cieśłak. - Niewykluczone, że skład będzie uzależniony od klasy rywala, od jego mocnych i słabych punktów. Od razu powiem, że o ile dotąd mieliśmy pół godziny na podanie składu po otrzymaniu awizowanego zestawienia gości, tak za rok będzie godzina na odpowiedź. Dużo, ale przy wielu nowych niuansach tak być musi. Naprawdę jest o czym myśleć.

Cieślak jest jednym z autorów nowej tabeli biegowej, ale to nie daje mu przewagi nad innymi menedżerami. W pracach brały też udział inne osoby (choćby Stanisław Chomski), każda z nich dołożyła coś od siebie, a to dało taki miks, do którego nikt nie ma klucza. - Dotąd mieliśmy szablon, którym jechaliśmy. Nowa tabela zmusza do zmiany koncepcji. Być może liderów przestaniemy wystawiać pod numerami, które dotąd były z nimi kojarzone. Tak może być - kończy Cieślak.

Czytaj także: Wynalazek Frątczaka w Apatorze 2020. To następca Jacka Holdera

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"Czy nowa tabela biegowa faktycznie wywróci składy drużyn do góry nogami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL