Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Protasiewicz Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz

Żużel. Piotr Protasiewicz: Wierzę, że wrócą dobre czasy dla Falubazu

Dawid Borek
Dawid Borek
- Wierzę, że wrócą dobre czasy dla Stelmet Falubazu - mówi Piotr Protasiewicz, który optymistycznie podchodzi i do ponownej współpracy z trenerem Piotrem Żyto, i sezonu 2020.

W Stelmet Falubazie Zielona Góra w okresie międzysezonowym doszło do kilku zmian, zarówno w sztabie szkoleniowym zespołu, jak i kadrze zawodniczej. Nowym trenerem został Piotr Żyto, który na stanowisku zastąpił zwolnionego nagle Adama Skórnickiego.

- Z trenerem Piotrem Żyto wiąże się fajny okres Falubazu. Po latach wachlowania między ekstraklasą a pierwszą ligą w tamtym momencie nasza drużyna wskoczyła na fajne tory, po wielu latach udało się osiągnąć sukces i zdobyć złoto DMP, później poprawić srebrem. Następnie nasze drogi się rozeszły, ale jak to w sporcie bywa: nigdy nie mów nigdy. Wierzę, że teraz wrócą dobre czasy dla Stelmet Falubazu - mówi Piotr Protasiewicz.

Zobacz też: Żużel. Prezes Falubazu tłumaczy zwolnienie Skórnickiego. "Zabieg organizacyjny"

Jeśli chodzi natomiast o kadrę zawodniczą, ze Stelmet Falubazem Zielona Góra pożegnał się Nicki Pedersen, w miejsce którego zakontraktowano Antonio Lindbaecka. Kolejną nową twarzą został utalentowany Czech Jan Kvech, który w zielonogórskim zespole będzie rezerwowym.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- Na papierze może nie jesteśmy najmocniejszą drużyną, ale uważam, że mamy duży potencjał. Przy dużej pomocy naszego trenera jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie więcej niż w sezonie 2019. Jestem optymistycznie nastawiony. Wierzę, że będziemy dobrze jechać i damy dużo radości naszym kibicom - stwierdza kapitan Stelmet Falubazu.

Zobacz też: Żużel. Transfery. Falubaz przedstawił kadrę juniorską. Czterech młodzieżowców w formacji

Oprócz Protasiewicza, Lindbaecka i Kvecha, w ekipie z Zielonej Góry w sezonie 2020 pojadą też Patryk Dudek, Michael Jepsen Jensen, Sebastian Niedźwiedź, Martin Vaculik, Jonas Jeppesen oraz juniorzy.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Falubaz w sezonie 2020 awansuje do play-off PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Stalowy Zgłoś
  Protas, Ty lepiej nie kuś losu. Czas kiedyś powiedzieć stop, a coraz częściej stwarzasz zagrożenie na torze dla siebie i innych.
  • Roman Mokusinski Zgłoś
   Protas tylko marży * wolno każdemu * a taka jest prawda że z sezonu na sezon gorzej jedzie i co tak nagle miałby pojechać lepiej wątpie , jezli mysi że pomoże mu Żyto to raczej się
   Czytaj całość
   myli .Wychodzi na to ze w sezon 2020 Falubaz wejdzie z najsłabszym składem. Jednym zawodnikiem nic nie zrobią mowa o Vaculiku , na dudka nie ma co liczyć też z sezonu na sezon jedzie gorzej no troszku może pokazać lwi pazur JJ a gadająca małpa to to samo co protas albo i troszku gorzej , Falubaz liczy na juniorów aby tylko nie przeliczył się . Reasumując wszystko FALUBAZ idzie drogą Torunia spadek do pierwsej ligi mają prawie pewny
   • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
    Protasiewicz optymistyczne patrzy w przyszłość i nie ma w tym nic złego. Któryś to raz z rzędu wyznacza sobie cele w około 80% 90% wyznaczanie sobie jakikolwiek celów zawsze
    Czytaj całość
    towarzyszy nam w życiu codziennym.Sportowiec nie może być na starcie już na pozycji przegranej.Pepe poza deklaracją wie że musi działać i realizować plan tak samo jak cała drużyna.Falubazowi w PO zabrakło tej kropki nad i ja nigdy przed sezonem nie układam tabeli, mogę tylko wnioskować kto będzie silniejszy a kto słabszy. Sport jest nieprzedywalny a tym bardziej w żużlu wszystko może się zdarzyć.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL