Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock w SGP Newspix / Marcin Karczewski. / Na zdjęciu: Greg Hancock w SGP

Żużel. Transfery. Dlaczego w Rybniku nie ma Grega Hancocka? "Powinniśmy trzymać kciuki za jego żonę"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Powinniśmy trzymać kciuki za jego żonę - powiedział Krzysztof Mrozek, pytany o brak Grega Hancocka w składzie PGG ROW-u Rybnik na sezon 2020. Nie jest tajemnicą, że Amerykanin prowadził rozmowy z klubem z Rybnika.

W czwartek wielu kibiców PGG ROW-u Rybnik udało się na spotkanie z prezesem Krzysztofem Mrozkiem z przekonaniem, że ten ogłosi, iż w składzie drużyny na sezon 2020 znajdzie się Greg Hancock. Amerykanin miał być liderem zespołu w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

- To jest odpowiedź na 15-20 minut - powiedział Mrozek, zapytany o to dlaczego w Rybniku nie ma Hancocka i innych zawodników z głośnymi nazwiskami.

Czytaj także: Eurosport Events chce przejąć żużel

Sternik PGG ROW-u wytłumaczył, że w przypadku Hancocka nadal nie jest pewne, co z jego startami. Wszystko ze względu na chorobę jego małżonki, która od kilku miesięcy walczy z nowotworem piersi. To z tego względu Amerykanin przerwał karierę i w tym roku nie pojawił się na europejskich torach.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"


- Greg ma duży problem. Powinniśmy trzymać kciuki za jego żonę. Podejrzewam, że jak się wszystko dobrze poukłada, to będzie dobrze. Czasem inne tematy są ważniejsze od sportu. Proszę to docenić - dodał Mrozek.

Prezes "Rekinów" podkreślił, że podjął próbę negocjacji z wieloma uznanymi zawodnikami, nie tylko z Hancockiem. Ich efekt był jednak mizerny. - Rozmawiałem z każdym zawodnikiem, już w okolicach 15 września. Tak, żebym się nie skompromitował, to nie podejmowałem tych rozmów w połowie lipca, bo bym usłyszał, że przecież jestem w Nice 1.LŻ i po co w ogóle się kontaktuję. Najczęściej słyszałem "sorry mate, w sierpniu się dogadałem z obecnym klubem" - powiedział Mrozek o kulisach negocjacji.

Czytaj także: Greg Hancock ma z kogo czerpać wzorce

W tej sytuacji działacze PGG ROW-u postanowili nieco zmienić taktykę negocjacyjną, ale i to niewiele dało. - Zaczęliśmy oferować bardzo duże pieniądze, ale niestety pewne umowy lojalnościowe są tak podpisane, że wiążą się z pewnymi karami i pewne bariery były nie do przeskoczenia - podsumował Mrozek.

Czy Greg Hancock w sezonie 2020 wystartuje w polskiej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL