Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Świst WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Piotr Świst

Żużel. Transfery. Niemiecki klub ma polskiego trenera. Piotr Świst znalazł pracę w Wolfe Wittstock

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wolfe Wittstock pochwaliło się w sobotni wieczór nowym trenerem na 2020 rok. Został nim Piotr Świst, który po bogatej karierze zawodniczej był związany przede wszystkim z klubem z Piły.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Za Piotrem Świstem obfitująca w sukcesy kariera. Wychowanek Stali Gorzów jako młody zawodnik został namaszczony na następcę legendarnego Edwarda Jancarza. Łącznie w gorzowskim zespole przejechał 16 sezonów. Ścigał się też w zespołach z Rzeszowa, Zielonej Góry, Lublina, Daugavpils, Równego i Piły. Z pilskimi Polonią i Victorią był związany w swojej ostatniej części kariery.

Utytułowany zawodnik po zakończeniu kariery zaczął zajmować się szkółką Polonii Piła. Jego współpraca z tym klubem nie trwała jednak długo, gdyż dochodziło do licznych tarć między byłym zawodnikiem, a zarządem klubu. W ostatnim czasie Piotr Świst był telewizyjnym ekspertem oraz osobistym trenerem Oskara Roweckiego.

Brutalna prawda o składzie RzTŻ Rzeszów. Zobacz więcej!

Teraz Świst będzie odpowiadał za pierwszy zespół Wolfe Wittstock. - Jego wieloletnie doświadczenie w żużlu i know-how w polskiej lidze pomogą naszemu młodemu zespołowi osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Od wielu lat jest też bardzo dobrym przyjacielem rodziny Mauerów i jest w niej bardzo ceniony. Od samego początku towarzyszy Stevenowi Mauerowi jako mentor w jego karierze w sporcie motorowym. Liczymy na udaną współpracę - podało Wolfe Wittstock w swoim komunikacie.

Udane ruchy Włókniarza na rynku. Zobacz więcej!

Zespół z Niemiec w 2020 roku po raz pierwszy wystąpi w polskiej lidze. Drużyna z położonego ponad 100 kilometrów od Berlina Wittstocku złożona jest przede wszystkim z Niemców, w kadrze jest jednak kilku obcokrajowców z Renatem Gafurowem i Polakiem Marcinem Kościelskim na czele.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy zakontraktowanie Piotra Śwista na stanowisko trenera to dobry ruch ze strony Wolfe Wittstock?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL