Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Dudek w SBP WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Patryk Dudek w SBP

Żużel. Wojna z Falubazem w tle zakończona. Apelacja giganta oddalona

Dawid Borek
Dawid Borek
Dobiegł końca trwający od 2016 roku spór pomiędzy kantorami internetowymi - Ekantor.pl i Cinkciarz.pl o stosowanie wspólnego logotypu Ekantor.pl i Falubazu Zielona Góra.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Sprawa, którą dokładnie opisywaliśmy w marcu ubiegłego roku (czytaj więcej TUTAJ), przeszła obie instancje polskiego sądownictwa powszechnego, na każdym etapie kończyła się zwycięstwem byłego sponsora tytularnego drużyny żużlowej z Zielonej Góry. Potwierdza to także wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Przypomnijmy, że według orzeczenia Sądu Okręgowego I Instancji w Warszawie XXII Wydział Unijnych Znaków Towarowych i Wzorów Wspólnotowych z dnia 3 stycznia 2018 roku Ekantor.pl nie naruszył interesów gospodarczych Cinkciarz.pl i w żadnym z zarzucanych wypadków nie dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji.

Warszawski sąd I instancji uznał, że logotyp, którego znaczenie próbowano zakwestionować, jest naturalnym połączeniem znaków współpracujących ze sobą podmiotów - drużyny sportowej Falubaz Zielona Góra oraz jej sponsora marki Ekantor.pl - a nie jak twierdził konkurent branżowy nawiązaniem do jego własnego znaku.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Apelację od powyższego wyroku złożył Cinkciarz.pl do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd II instancji oddalił w całości apelację powoda, potwierdzając, że znak graficzny Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra nie jest podobny do znaku Cinkciarz.pl. Wyrok jest prawomocny.

Zobacz też: Żużel. Transfery. Ile płaci się teraz w pierwszej lidze? Apator Toruń rozbił bank. Pozostałe kluby też wydały więcej

- Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani wyrokiem sądu II instancji, który zakończył, naszym zdaniem, bezpodstawny od samego początku, blisko 4-letni spór. Chciałbym kolejny raz podkreślić, że budowanie relacji na zasadach biznesowego fair play od zawsze było, jest i będzie naszym priorytetem - mówi Kamil Miłkowski, dyrektor zarządzający Ekantor.pl.

Tym samym kończy się trwający prawie 4 lata spór potwierdzając, że Ekantor.pl w swoich praktykach biznesowych nie dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji.

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
  Do MarS_80 Falubaz sięga aż roku 1894 to były początki w Berlinie powstaje fabryka armatur z która po czasie zostaje przeniesiona do Zielonej Góry. Po II wojnie światowej Falubaz jak i
  Czytaj całość
  Zgrzeblarki łączą siły Zgrzebraki po 1945r Fabryka Bawełniana przejmuje obiekty. Było takie coś jak Lubuska Fabryka Zgrzebrarek Bawełnianych "Falubaz" Przedsębiorstwo przechodziło restukturyzację. Z grubsza Falubaz który był znany nie tylko w Zielonej Górze, w marcu 1973r przejmuje nazwę nad zielonogórskim ośrodkiem żużlowym.
  • smoker Zgłoś
   bija sie o mysz ? koniec swiata
   • Waldemar Kowalski Zgłoś
    jeszcze za PRL-u była nazwa "Zgrzeblarki" Zielona Góra i ówczesne władze stwierdziły, że "Zgrzeblarki" są trudne do wymówienia dla obcokrajowców, wówczas zaczęły
    Czytaj całość
    się wyjazdy polskich żużlowców do Anglii, więc ze skrótu podanego poniżej, powstała nazwa Falubaz.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL