Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marian Piaskowski ze Złotym Krzyżem Zasługi WP SportoweFakty / Dawid Lis / Marian Piaskowski ze Złotym Krzyżem Zasługi

Złoty Krzyż Zasługi dla żużlowego działacza. 7 grudnia zorganizuje on kolejny turniej

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
16 listopada w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się gala West Fighting MMA 5. Przed rozpoczęciem walk miała miejsce mała uroczystość, podczas której żużlowy działacz, Marian Piaskowski, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Marian Piaskowski to osoba, która od pół wieku aktywnie działa w środowisku sportowym. Zaczynał od żużla, m. in. w Stali Gorzów, a potem w PZM. Od wielu lat prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Stanowicach, gdzie ma własny minitor, na którym dwa razy do roku organizuje zawody dla młodych adeptów.

- Ponad 50 lat jestem w sporcie. Organizacja różnych zawodów, działania w klubie Stali Gorzów, później 25 lat w miniżużlu u siebie na torze w Stanowicach i 15 lat judo w Biegański Jamniuk Gorzów - przyznał działacz.

W tym ostatnim sprawuje funkcję wiceprezesa. Klub na czele z Piaskowskim i Grzegorzem Biegańskim zorganizował ostatnio piątą edycję gali West Fighting MMA, która zakończyła się dużym sukcesem. Gorzowska hala przy ul. Czereśniowej wypełniła się po brzegi, a pozytywnie o wydarzeniu wypowiadał się gość specjalny Mateusz Gamrot, międzynarodowy mistrz KSW.

CZYTAJ TAKŻE: Zaręczyli się na Marszu Niepodległości. Teraz zaprosili premiera Mateusza Morawieckiego na ślub

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Kadrowicze dziękują Łukaszowi Piszczkowi. "Piękny i smutny moment"

Za te różnorodne działania na przestrzeni pięciu dekad Prezydent Polski poprzez ręce dyrektora generalnego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Romana Sondeja odznaczył Piaskowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. - Nie miałem żadnych odznaczeń państwowych. To moje pierwsze. W żużlu miałem złotą odznakę Polskiego Związku Motorowego. To mobilizuje do działania - mówił. - Jest dużo wspomnień, 50 lat minęło to teraz następne. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Staramy się, robimy zawody miniżużlowe, judo i gale MMA - dodał.

Skąd chęci na te wszystkie inicjatywy? - Nie da się tego ot tak zostawić, bo za duży wkład pracy był w poprzednich latach. To musi działać, tym bardziej judo, miniżużel, rozwój dzieci. Każde dziecko oderwane od normalnego życia w kierunku sportu jest uczone wszystkiego - wyjaśnił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gorący fotel trenera ROW-u Rybnik.

7 grudnia w Stanowicach o godzinie 12 rozpocznie się XXIV Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Miniżużlowy, podczas którego tradycją jest, że rolę osób funkcyjnych pełną legendarni zawodnicy Stali Gorzów na czele z sędziującym Bogusławem Nowakiem. Oczywiście, wszyscy w czapkach Świętego Mikołaja. - Będą goście z Niemiec, Czech no i polscy zawodnicy - zapowiedział Marian Piaskowski.

Czy w żużlu potrzeba takich osób jak Marian Piaskowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL