Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigorij Łaguta na czele WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Grigorij Łaguta na czele

Żużel. Krzysztof Cegielski. Podaj Cegłę: Dopiero teraz widać skutki odejścia Łaguty z ROW-u Rybnik (felieton)

Krzysztof Cegielski
Krzysztof Cegielski
- Gdyby Grigorij Łaguta nie opuścił PGG ROW-u Rybnik, to baza tego zespołu na PGE Ekstraligę wyglądałaby zupełnie inaczej. On i Kacper Woryna mogli stanowić solidny fundament - pisze w swoim felietonie Krzysztof Cegielski.

"Podaj Cegłę" to cykl felietonów Krzysztofa Cegielskiego, byłego żużlowca, szefa stowarzyszenia zawodników Metanol, eksperta nSport+.

***

PGG ROW Rybnik podał skład na sezon 2020. Czy można było zrobić więcej w okresie transferowym? Wątpię, bo beniaminkowi jest o to obecnie naprawdę trudno. Ta drużyna wyglądałaby dziś zupełnie inaczej, gdyby nie historia z Grigorijem Łagutą. Dopiero teraz okazuje się, jak bardzo go rybniczanom brakuje. Z nim i Kacprem Woryną baza na PGE Ekstraligę byłaby bardzo solidna.

Dla mnie dużym problemem PGG ROW-u są juniorzy. To odróżnia ich od Speed Car Motoru, który rok temu też był skazywany na pewny spadek. Robert Chmiel zakończył starty w tej kategorii wiekowej i powstała dziura. Jej zasypanie wcale nie będzie łatwe. Lublinianie po awansie mogli liczyć na Wiktora Lamparta, który był wielką wartością dodaną.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Zobacz także: Wojciech Domagała: Nie jestem anonimową postacią. Buduję Falubaz na solidnych fundamentach (wywiad)

Nie skreślam jednak beniaminka, bo mają zawodników, którzy pewne braki są w stanie nadrobić ambicją. Skoro w PGE Ekstralidze w tym roku poradzili sobie tacy żużlowcy jak Paweł Miesiąc, Mikkel Michelsen czy Anders Thomsen, to w Rybniku też możemy mieć odkrycia, bo są tam ludzie o podobnym potencjale. To jednak tylko gdybanie.

PGG ROW był w potrzebie, ale nie chciał przepłacać. Uważam, że prezes Krzysztof Mrozek dobrze podszedł do tematu. Fajnie, że udało się jakoś przedłużyć nadzieje na angaż Grega Hancocka. Niektórzy marudzą, że taka umowa nie ma sensu, skoro nie wiemy, czy on wróci. Ja uważam to jednak za dobry ruch.

Myśli Hancocka krążą wprawdzie w tej chwili gdzieś indziej, ale to nie oznacza, że nie odda się tej drużynie. To akurat wielki profesjonalista. Jeśli powie w pewnym momencie "tak", to na pewno potraktuje to wyzwanie bardzo serio. Nie mam w ogóle obaw, że będzie inaczej.

Zobacz także: Mikkel Michelsen nie wziął większej kasy z innych klubów. Motor mówi, że zdał test na lojalność

O formę sportową Amerykanina też bym się specjalnie nie obawiał. Wystarczy tylko treningów i wszystko sobie przypomni. Kibicuję mu, żeby wyjechał na tor w PGE Ekstralidze i zrobił to z dobrym skutkiem, bo to będzie wielkie wydarzenie. Zostanie przesunięta kolejna granica, bo 50 - latek pojedzie w najlepszej żużlowej lidze świata.

Krzysztof Cegielski

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zgadzasz się z Krzysztofem Cegielskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • RECON_1 Zgłoś
  Może jednak zamienic miejscami apator z rowem? Rok temu była przecież taka uwaga odnośnie Lublina w elipie...
  • ROT Zgłoś
   Będzie płacz i zgrzytanie zębami z takimi orłami w składzie
   • Myśle więc jestem Zgłoś
    Takie gdybanie....gdyby babcia miała wąsy...Grisza odszedł i już....zrobił to w bardzo słaby sposób...co mu w Rybniku szybko nie będzie zapomniane ... choć nie zdziwiłby mnie
    Czytaj całość
    scenariusz, że Mrozek się z nim znów dogada...a jak to mówią czas leczy rany ;)... póki co Grisza jest w Lublinie i w Rybniku może oczekiwać chłodnego przyjęcia...Poza tym nie awansowaliśmy w 2018 roku bo zgubiła nas pycha, a Lublin to dobrze wykorzystał. A na papierze może z Łagutą i Chmielem byłoby się łatwiej utrzymać ale nie zapomnijmy, że poza tym w Lublinie było paru innych zawodników których odpalili swoje strzelby. Gratulacje dla Lublina za poprzedni sezon. Teraz nasza kolej by powalczyć, a to że nie będziemy mieć sensownego młodzieżowca było wiadomo już w zasadzie rok temu i trzeba było już wtedy szukać kogoś.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL