Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas H Jonasson WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson

Żużel. To już jest koniec. Nie ma ratunku dla Polonii Piła!

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
To już jest potwierdzona informacja. Euro Finannce Polonia Piła nie wystartuje w przyszłym sezonie. Klub nie ma pieniędzy na start w 2. Lidze Żużlowej i dlatego nie przystąpi do procesu licencyjnego.

Zarząd Polonii Piła właśnie wystosował oświadczenie, w którym wyjaśnił powody podjęcia takiej decyzji. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Klub nie mógł liczyć na zadowalające pieniądze z miasta, więc niemożliwe było spłacenie długów wygenerowanych przez poprzedni zarząd stowarzyszenia.

Znaczna część zobowiązań została co prawda spłacona, ale skala pozostałych uniemożliwiła stabilne funkcjonowanie. Obecne przychody nie były najwyższe i to wszystko doprowadziło do wycofania się pilan z 2. Ligi Żużlowej.

Zobacz takżeŻużel. Transfery. Hity i kity. Pedersen się śmieje. Zamienił stryjek siekierkę na kijek

W oświadczeniu czytamy, że w przeszłości wielokrotnie zaciągano zobowiązania bez realnego pokrycia. Z tego powodu pokrzywdzeni byli zawodnicy, kibice, sponsorzy, a marka klubu traciła na wiarygodności. Obecny zarząd nie zamierza popełniać takich błędów.

Decyzja jest bolesna, ale przynajmniej daje szansę na to, aby w dłuższej perspektywie nastąpiło nowe otwarcie. Jazda na siłę w następnych rozgrywkach mijałaby się kompletnie z celem. Żużel w ligowym wydaniu może wrócić do Piły w ciągu następnych lat. Zarząd wierzy, że niedługo nadejdzie lepszy czas dla Polonii.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Euro Finannce Polonia Piła dojechała do mety poprzedniego sezonu na piątej pozycji w najniższej klasie rozgrywkowej. Klubowi nie przeszkodziły różne trudności i przeciwności losu. Dalsze fukcjonowanie nie ma jednak najmniejszego sensu.

Zobacz takżeŻużel. Z zachodu wieje wiatr zmian. Młoda Niemka może zawojować 2. ligę

Czy spodziewałeś/aś się takiej decyzji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

 • Lon_Ger Zgłoś
  Teraz gdzie są te gadatliwe nicki z Piły co tak szczekały podczas sezonu w relacjach meczowych, gdzie jesteście?Klubu już nie ma to i konta pousuwali, i dobrze.
  • gryfik Zgłoś
   Szkoda ... nie kazdy ma swych szeregach Władysław Golloba i Jurka Kanclerza którzy z żelazną konsekwencją swych działań wyprowadzili klub z zapaści w ciągu 4 lat !
   • RECON_1 Zgłoś
    Przykro się czyta takie newsy, do tego dochodzi Kraków i topnieje ta 2 liga... Śmiechem przez łzy jest to że na ich miejsce pojawiły się kluby z Rzeszowa i wittstocka, tylko co będzie
    Czytaj całość
    za rok?
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL