Najnowsze Wyniki/Kalendarz
tłumy na stadionie w Gdańsku WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: tłumy na stadionie w Gdańsku

Żużel. Gdańsk czeka na nowy stadion. "To perspektywa co najmniej czterech-pięciu lat"

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Minęło kilka miesięcy od decyzji, na mocy której Gdańsk przejął Stadion im. Zbigniewa Podleckiego wraz z przyległymi terenami. Wciąż rozważana jest przyszłość miejskiego obiektu. Z różnych względów najlepszym pomysłem byłaby budowa stadionu od nowa.

W Gdańsku wiele osób marzy o tym, by wykonano inwestycje dotyczące infrastruktury żużlowej. Docelowo miałby to być nowy stadion. - Są prowadzone wstępne rozmowy i analizy, w którym pójść kierunku. Prawdopodobnie należałoby najpierw wystawić do sprzedaży grunty, na których stoi obecny stadion, a następnie znaleźć konkretną ziemię, która nadawałaby się na nowy stadion - wyjaśnił Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

- Są już wstępne rozmowy i przymiarki, zobaczymy co z tego wyjdzie. To perspektywa co najmniej czterech-pięciu lat. Priorytetem jest teraz znalezienie budżetu, finansowania, a to nie jest takie proste szczególnie, że co prawda miasto wygrało postępowanie dotyczące własności stadionu, jednak z tego co mi wiadomo, druga strona będzie się jeszcze odwoływać - dodał Zdunek.

Termiński musi obawiać się przede wszystkim Zdunka. Zobacz więcej!

Rozważanych jest kilka lokalizacji, gdyż stadion w obecnym miejscu nie ma dużej przyszłości. - W miejscu bocznego boiska budują się dwa hotele, które będą przylegać bezpośrednio do płotu stadionu, co utrudnia drogę pożarową czy miejsce na wozy telewizyjne, do tego należałoby wykonać bardzo dużo prac ziemnych, związanych z rozbiórką starego i budową nowego stadionu - zauważył prezes. - Ciekawe byłoby zbudowanie nowego stadionu na terenie targowiska z drugiej strony ulicy Zawodników. Może on tez powstać w innym miejscu, gdy wpłyną pieniądze za sprzedaż obecnych terenów - stwierdził Tadeusz Zdunek.

Szukamy drugiego Wiktora Kułakowa. Zobacz więcej!

Od początku grudnia nowym Dyrektorem Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu został były złoty medalista olimpijski w wioślarstwie i Poseł na Sejm RP, Adam Korol. - Znamy się od wielu lat i powiem tak - nie powinien być nastawiony negatywnie do żużla. Wszystko musi być jednak zależne od zapotrzebowania społeczeństwa. Obecnie żużel jest drugim najpopularniejszym sportem w Gdańsku po piłce nożnej i trzeba o niego dbać niezależnie, kto jest na tym stanowisku - podsumował prezes Zdunek Wybrzeża.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Jaki powinien być scenariusz dla stadionu w Gdańsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL