Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz w środkuWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Rafał Karczmarz w środku.

Żużel. Rafała Karczmarza zabrakło na prezentacji. Przyszłość zawodnika poznamy w przyszłym tygodniu?

Dawid Lis
Dawid Lis
W piątkowy wieczór w Galerii Askana odbyła się prezentacja drużyny Stali Gorzów na rok 2020. Najgłośniej przywitany został Niels Kristian Iversen, który po dwóch latach przerwy wraca do Gorzowa.

Stalowa armia - pod takim hasłem ogłaszany był skład na nowy sezon. Całość odbyła się w gorzowskiej galerii w piątkowy wieczór. Przed wyjściem na scenę żużlowców, klubowy hymn zaśpiewał Mateusz Ciawłowski, młody gorzowianin, który jest także fanem truly.work Stali Gorzów.
Prezentacja składała się z trzech części. Najpierw na scenę wychodzili młodzi adepci speedway'a, czyli zawodnicy, którzy trenują w GUKS Speedway Wawrów pod okiem Pawła Parysa i Mieczysława Woźniaka. Następnie wyszli żużlowcy ze szkółki Stali Gorzów, prowadzonej przez Piotra Palucha.

Jako ostatnia na scenę wchodziła ekipa prowadzona przez Stanisława Chomskiego, zaczynając od juniorów, a kończąc na aktualnym mistrzu świata - Bartoszu Zmarzliku. Najgłośniej przywitany został jednak Niels Kristian Iversen, za którym gorzowscy kibice się stęsknili i wiążą z nim spore nadzieje na przyszły sezon. Na prezentacji obecnym był także Marcus Birkemose, młody Duńczyk, który został zakontraktowany w Gorzowie z myślą o przyszłości. Oprócz zawodników, zaprezentowany został także nowy dyrektor klubu - Grzegorz Zych oraz nowa marketing manager - Magdalena Ciszek-Kozłowska.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a


Po oficjalnej części przyszedł czas na to, co najbardziej lubią fani. Gorzowscy żużlowcy byli do dyspozycji kibiców i chętnie pozowali do zdjęć oraz rozdawali autografy.

- Po wielu latach myślę, że wszyscy kibice i sponsorzy oczekują z naszej strony takich spotkań. Po frekwencji widać, że jest zainteresowanie spotkaniami z drużyną. Myślę, że w przyszłym roku zaaranżujemy to troszeczkę wcześniej. Sądzę, że to dobry ruch z naszej strony. Myślę, że kibice już dzisiaj są głodni nowego sezonu i możliwość kontaktu z zawodnikami, co jest bardzo optymistycznym akcentem. To ważny moment na to, żeby się spotkać z zawodnikami. Chcemy, żeby kontaktu z kibicami było jak najwięcej - mówił prezes Marek Grzyb.

Czytaj także: Nieliczni stawiają na swoich. Niewielu wychowanków na pozycjach seniorskich w swoich klubach

Podczas prezentacji zabrakło Rafała Karczmarza, który jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji na temat swojej przyszłości. Rozmowy prezesa Marka Grzyba z juniorem mają odbyć się w następnym tygodniu i prawdopodobnie wtedy wyjaśni się czy młodzieżowiec pozostanie aktywnym zawodnikiem, czy jednak zrezygnuje z dalszej jazdy.

Dodajmy, że prezentacja drużyny to coś, czego w ostatnich latach brakowało gorzowskim kibicom. Fani Stali pamiętają jeszcze, jak w tym samym miejscu ogłaszany był m.in. Nicki Pedersen i Tomasz Gollob.

Czy Stal Gorzów w 2020 roku awansuje do fazy play off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL