Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel

Żużel. Regulamin z rezerwowym do lat 23 do poprawki? Jest propozycja zmiany

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Rufin Sokołowski, były prezes Unii Leszno, analizując obecną kadrę mistrzów Polski rzuca pod rozwagę propozycję zmiany w regulaminie. - Rezerwowy do lat 23 to błąd. Na tej pozycji nie powinno być wiekowych ograniczeń - mówi stanowczo.

Rufin Sokołowski podkreśla, że w tej propozycji wcale nie chodzi o pomoc Fogo Unii Leszno, która na wiosnę z powodu nadmiaru bogactwa będzie musiała najpewniej jedną z gwiazd wypożyczyć do innego klubu. Taka zmiana pomogłaby natomiast podnieść atrakcyjność meczów i dać trenerom większe możliwości taktyczne.

- Jestem wielkim zwolennikiem pozycji rezerwowego - zaznacza. - Taki zawodnik po prostu jest potrzebny na wypadek kontuzji. Ale podkreślam to głośno raz jeszcze - ograniczenie wiekowe do lat 23 jest błędem! Gdybyśmy nie mieli żadnych limitów, wzrosłaby atrakcyjność meczów. Trenerzy mieliby bardzo szerokie pole taktyczne. W obecnej sytuacji zawodnik taki jak Hampel nie może być rezerwowym. Podaję przykład Fogo Unii, bo akurat o tej drużynie rozmawiamy - dodaje były prezes mistrzów Polski.

Podobne rozwiązanie już dawniej funkcjonowało. Rufin Sokołowski bardzo sobie je chwali. Twierdzi, że kibice żużlowi są inteligentni i lubią, kiedy w meczach wiele się dzieje pod względem taktycznym. W przypadku, gdyby limity zostały zniesione, w ciemno można założyć, że trenerzy dużo częściej rotowaliby zmianami. A to rzeczywiście mogłoby mieć pozytywne przełożenie na atrakcyjność spotkań.

Swoją drogą w kilku klubach rezerwowy wpisany jest tylko na sztukę. Albo jest ktoś, kto wciela się w rolę "kewlara", albo pod numer 8/16 wędruje młodzieżowiec, który tylko przygląda się wszystkiemu z perspektywy parku maszyn. - Myślę, że warto wrócić do tego pomysłu. Być może trzeba byłoby regulamin jakoś do tego dopasować, ale na pewno ja zawsze będę się opowiadał za takim rozwiązaniem - kwituje Rufin Sokołowski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Wypożyczenie braci Curzytków jeszcze nie jest przesądzone. Sparta stawia żądania. Co na to ZKS Stal i rodzice?

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Polacy psują Grand Prix, bo windują ceny. Eurosport Events może to zmienić


ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"Czy podoba ci się pomysł Rufina Sokołowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • shtrekCz-wa Zgłoś
  Bez ograniczeń wiekowych na pozycji rezerwowego, ale w składzie na mecz razem z rezerwowym 3 seniorów z polskimi licencjami.
  • Debylek Zgłoś
   Wywalić ZZ tke i Taktyczna. 7 zawodników i w tym dwóch juniorów polskich i jeden polski senior. Na rezerwie polski zawodnik obowiązkowo. Jedyne zmiany to rz z juniorem za seniora lub
   Czytaj całość
   senior Polski za dowolnego seniora. Każdy maks 5 biegów.
   • ADAS_UL Zgłoś
    Właśnie sobie policzyłem, że jeśli wprowadzą przepis o zagranicznym juniorze i przy zagranicznym rezerwowym, to teoretycznie może okazać się, że polscy seniorzy i ten jeden polski
    Czytaj całość
    junior łącznie pojadą dwa biegi w meczu!!! A konkretnie te dwa biegi pojedzie junior, jeśli będzie się przegrywać 6 punktami... Na przykład jednego seniora 4 razy zastąpi rezerwowy, drugiego raz rezerwowy normalnie i po razie zagraniczni seniorzy z taktycznych. Polscy seniorzy są wyautowani z całego meczu. Nie jestem pewny, jak mówią przepisy, ale jeśli zagraniczny junior pojedzie taktyczną za polskiego, to temu drugiemu zostają tylko 2 starty. A nawet jeśli nie to i tak tylko 3 starty. W nominowanych trzech zagranicznych seniorów i raz zagraniczny rezerwowy z taktycznej... Podsumowując polska liga;)
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL