Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert ChmielMateriały prasowe / Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Robert Chmiel

Żużel. Robert Chmiel chce jak najwięcej jeździć. Gościnne występy mają mu pomóc

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Chmiel w sezonie 2020 będzie startować z numerem 8/16 w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Młody zawodnik ma jednak świadomość tego, że początkowo trudno będzie mu przedrzeć się do składu. Dlatego szuka okazji do występów jako gość w 2. LŻ.

Formację krajową Zdunek Wybrzeża Gdańsk tworzą Kacper Gomólski oraz Krystian Pieszczek. Dlatego Robertowi Chmielowi została przypisana rola zawodnika, który znajdzie się pod numerem 8/16 i będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kontuzji albo słabszej postawy któregoś z zawodników z podstawowego składu.

Jednak Chmiel tanio skóry nie zamierza sprzedawać. Kontrakt w Gdańsku podpisywał z pełną świadomością, że początkowo może być tylko rezerwowym. 21-latek wierzy w swoje umiejętności i liczy na to, że ostatecznie przekona do siebie trenera Mirosława Berlińskiego, ale ma też plan związany z rywalizacją w 2. Lidze Żużlowej.

Czytaj także: Kacper Woryna niczym Daniel Ricciardo 

Jesienią były zawodnik PGG ROW-u Rybnik długo czekał na regulaminowe rozwiązania i to, czy młodzi żużlowcy będą mogli startować w charakterze gościa w 2. LŻ. Ponieważ odpowiednie przepisy zostały wprowadzone, nic nie stało na przeszkodzie, by związać się ze Zdunek Wybrzeżem i równocześnie poszukać okazji do gościnnych występów w klubie z niższej ligi.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce


Jeszcze jesienią Chmiel brał na poważnie opcję jazdy w II-ligowych klubach z południa Polski, skąd miałby niedaleko ze swojego rodzinnego Rybnika. Jednak podpisanie umowy ze Zdunek Wybrzeżem wpłynęło na plany żużlowca.

Przed Chmielem pracowite weekendy. W piątek będzie on musiał być obecny na treningu w Gdańsku, w sobotę startować gościnnie w 2. LŻ, a już w niedzielę będzie ubierać kevlar Zdunek Wybrzeża. Dlatego zawodnik musi znaleźć w 2. LŻ ofertę atrakcyjną nie tylko pod względem finansów, ale również logistyki.

Czytaj także: Zmarzlik jako sportowiec roku budzi kontrowersje 

W sezonie 2019 Chmiel był najlepszym juniorem w Nice 1.LŻ. Jako zawodnik PGG ROW-U Rybnik zakończył zmagania ze średnią biegową na poziomie 1,509. To najlepszy dowód na to, że na niższym poziomie rozgrywek może on być jeszcze skuteczniejszy.

Czy Robert Chmiel będzie ważnym punktem Zdunek Wybrzeża Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL