Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Gała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Adrian Gała

Żużel. Witold Skrzydlewski zdradził, kto miał trafić do Orła. Dwóch zawodników zmieniło zdanie w ostatniej chwili

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Orzeł ma za sobą kiepski sezon, ale w 2020 roku ma być lepiej. To dlatego w drużynie pojawiły się nowe twarze. Jednak nie wszystkie transfery łodzianom wypaliły. Witold Skrzydlewski zdradził, kto jeszcze był blisko podpisania kontraktu z klubem.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Łodzianie idealne wzmocnienie swojej drużyny widzieli w Timo Lahtim, który miniony sezon spędził w barwach Lokomotivu Daugavpils i był wyróżniającą się postacią na torach pierwszej ligi. Fin startował zresztą już w Orle. W sezonie 2016 i spisywał się całkiem nieźle, bo w dwunastu meczach wykręcił średnią biegopunktową 1,948. Teraz klub bardzo zabiegał o jego powrót. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

- Uważam, że w pewnym momencie byliśmy z nim dogadani - mówi nam główny sponsor Orła - Zawodnik w ostatniej chwili zawodnik zmienił swoją decyzję - dodaje Witold Skrzydlewski. Lahti wybrał ostatecznie ofertę Car Gwarant Startu Gniezno. O żużlowca mocno zabiegała także Unia Tarnów.

Zobacz także: Prezes Stali Gorzów mówi o efekcie Zmarzlika. Stal Gorzów za chwilę podpiszę dużą umowę!

Co ciekawe, do Łodzi miał trafić jeszcze jeden żużlowiec, który sezon 2020 spędzi w Gnieźnie. Chodzi o Adriana Gałę. 25-latek także ma za sobą występy w barwach łódzkiego klubu. Zdobywał dla niego punkty jeszcze jako junior. W sezonie 2016 w czterech meczach wykręcił średnią biegopunktową 1,625. - W tym przypadku także byliśmy dogadani, ale zawodnik również w ostatniej chwili zmienił zdanie - tłumaczy Skrzydlewski, który dodaje jednak, że do Gały nie ma żadnych pretensji i chętnie wróci z zawodnikiem w przyszłości do rozmów. Gnieźnianin nie złamał zasady, która dla sponsora Orła jest bardzo ważna. Był wobec Skrzydlewskiego do bólu szczery.

- Zachował się wobec nas bardzo w porządku. Przyjechał i wprost powiedział, jak wygląda sprawa. Drzwi naszego klubu są dla niego otwarte. Jeśli pewnego dnia będzie chciał jeździć w Łodzi, to możemy o tym rozmawiać - podsumowuje prezes Orła.

Zobacz także: Bartosz Zmarzlik nie miał sobie równych. Został mistrzem świata, uratował Stal, poprowadził kadrę

W obliczu fiaska rozmów z Lahtim i Gałą Orzeł postawił na inne opcje. W Łodzi powstała drużyna, która daje nadzieję. A cele? Witold Skrzydlewski mówi, że najważniejsze jest dla niego zapełnienie stadionu. A to będzie możliwe, jeśli drużyna będzie wygrywać na własnym torze i tworzyć świetne widowiska. O to drugie na pewno nie trzeba się martwić, bo dobrego ścigania na nowym obiekcie w Łodzi nigdy nie brakowało.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Czy Timo Lahti i Adrian Gała byliby dużym wzmocnieniem dla Orła Łódź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Don Diego SKS START Zgłoś
  Henioo w Łodzi??? No nieee. GNIEZNO tu jest miejsce dla naszego Adika!!!
  • J.A.P Zgłoś
   Ja uważam, że Prezes Skrzydlewski trochę za często publicznie linczuje swoich zawodników, a tak nie traktuje się nawet pracowników. Oni nie będą ryzykować zdrowia mając w tyle głowy
   Czytaj całość
   takie traktowanie - tym samym to Łódź musi przebijać oferty innych klubów - tak myślę...
   • Big Lebowski Zgłoś
    Lahti i Gała jak większość nie przygarniętych przez Termosa, sondowała możliwości wszystkich klubów. Łącznie z Loko... Decydowały finanse. Skrzydło akurat jest mocno wypłacalny i
    Czytaj całość
    teoretycznie poważany wśród tzw. "gladiatorów". Niektórzy nawet Jemu zagrali parę razy palcami na nosie...Pzdr!
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL