Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy Stali: Bartosz Zmarzlik, Rafał KarczmarzWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: zawodnicy Stali: Bartosz Zmarzlik, Rafał Karczmarz

Żużel. Karczmarz trenuje, ale to nic nie znaczy. Stal już straciła wszelką nadzieję

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Trener Stali Stanisław Chomski już nie liczy na powrót Rafała Karczmarza. Koncentruje się na pracy z tymi juniorami, którzy zostali. Rozmowy zawodnika z prezesem Markiem Grzybem nie dały żadnego efektu.

Rafał Karczmarz po ubiegłorocznych meczach barażowych truly.work Stali z Arged Malesa TŻ Ostrovia  zapowiedział, że kończy z jazdą na żużlu. W Gorzowie początkowo sądzono, że słowa były podyktowane chwilą słabości, że zawodnik chwilę odpocznie, przemyśli sprawę raz jeszcze i zmieni zdanie. Nic takiego jednak się nie stało. Także ostatnie spotkanie żużlowca z prezesem klubu Markiem Grzybem nie przyniosło przełomu.

- Jeśli Rafał, niczym syn marnotrawny, będzie chciał wrócić do klubu, to wróci - mówi nam trener Stali Stanisław Chomski. - Trudno jednak mieć wielką nadzieję. W każdym razie koncentruję się na tych juniorach, którzy zostali i chcą podjąć wyzwanie. Bartkowiak, Jasiński i Nowacki, to jest w tej chwili trójka walcząca o skład.

Czytaj także: Drabik musi się liczyć z karą 2 lat zawieszenia

Karczmarz o swojej sytuacji rozmawiać nie chce. Po spotkaniu z prezesem zawarł pewne porozumienie i nie komentuje żadnych dotyczących go informacji. Od osoby z firmy wspierającej zawodnika słyszymy, że porozumienie dotyczy wyłącznie rozliczenia. On ma zdać klubowy sprzęt, a Stal ma dopilnować przelewu zaległości z tytułu dodatkowych umów sponsorskich. Temat ma być zamknięty do końca stycznia.

Trzeba jednak od razu wyjaśnić, że sprawa rozliczenia nie będzie miała żadnego wpływu na dalszą przyszłość zawodnika. Na teraz wszystko wskazuje na to, iż prawdopodobnie zakończy on karierę. I nie zmienia faktu nawet to, że żużlowiec indywidualnie trenuje. Szkoda, bo jednak Karczmarz miał potencjał. Z drugiej strony, jeśli ma jakąś blokadę (wiemy, że jego problemem jest strach przed jazdą), bezpieczniej dla niego będzie pożegnać się z torem.

Czytaj także: Sparta podjęła z Bewleyem ogromne ryzyko. Kość trzyma się na pręcie

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Karczmarz jeszcze zmieni zdanie i wróci na tor?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • Paweł75... Zgłoś
  Prawda jest taka, że wie doskonale iż jako senior będzie tylko ciągnął się na końcu stawki. Juniorem też przecież wybitnym nie był. Zatem powodzenia.... już nie w żużlu
  • Lipowy Batonik Zgłoś
   Powoli robi się z tego tajemnica poliszynela.Dajcie chłopakowi już spokój.Przecież nie można kogoś zmuszać na siłe do jazdy na żużlu czy czegokolwiek.
   • motogonki Zgłoś
    Szkoda Karczmarza. Jak czytam o zaległościach to już wiem o co chodzi. Po co jest ten śmieszny regulamin finansowy? Po to by robić zawodników w konia?
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL