Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden, Dariusz Śledź WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Dariusz Śledź

Żużel. Zawieszony menedżer już nie będzie mógł udawać mechanika. Poważniejsze sankcje za alkohol

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Zmiany w Regulaminie Sportu Żużlowego. W sezonie 2020 już nie będzie przebieranek menedżerów. Jeśli któryś z nich zostanie zawieszony, to nie będzie mógł pojawić się w parku maszyn w koszulce mechanika jednego z zawodników.

Pamiętamy, jak w sezonie 2019 zawieszony menedżer Betard Sparty WrocławDariusz Śledź, mimo kary, przebywał w parku maszyn w koszulce mechanika Vaclava Milika. W tym roku już nie będzie miał takiej możliwości, bo zmianie uległy przepisy dotyczące osób wchodzących w skład teamu zawodnika.

W teamie żużlowca nie może być członków zarządu, rad nadzorczych, komisji rewizyjnych klubów uczestniczących w zawodach i pracowników klubu z wyjątkiem mechaników klubowych. Menedżer czy trener mechanikami nie są, więc już nie będą się mogli za nich przebrać. Zważywszy na to, można mówić o dobrej zmianie, bo dotychczasowe zawieszenia menedżerów/trenerów były nieskuteczne, skoro i tak znajdowali sposób, by być blisko drużyny.

Czytaj także: Uwaga doping. Różnice między Spartą Wrocław i Pogonią Siedlce

Inną regulaminową ciekawostką są przepisy dotyczące czerwonej kartki. Od sezonu 2020 będzie tak, że zawodnik ukarany czerwoną kartką nie będzie jeździł wyłącznie w tym meczu, w którym ją otrzymał. Zawieszenie na kolejny mecz (ewentualnie zawody o nagrodę PZM lub EŻ) będzie obowiązywało dopiero w przypadku drugiej czerwonej kartki.

Kolejną nowością jest to, iż czerwoną kartką będą karani zawodnicy, u których stwierdzono pozytywny wynik badania na obecność w organizmie alkoholu lub środków odurzających. Dotąd był on wykluczany do końca zawodów. Teraz dodatkowo dostanie czerwoną kartkę, co jest równoznaczne z karą finansową. Taka kartka, jak wcześniej wspomnieliśmy, ciąży też w rejestrze. Dwie oznaczają karę zawieszenia na jeden mecz lub zawody.

Czytaj także: Szwecja w kryzysie. A jeszcze niedawno mieli tańszą wersję PGE Ekstraligi

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w PolsceTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy to dobrze, że zaostrzono przepisy dotyczące zawieszonych trenerów/menedżerów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Paweł75... Zgłoś
  Po tym jak zakpił Śledź z sympatyków żużla straciłem do niego wszelki szacunek !!!! Wstyd i żenada.
  • smok Zgłoś
   Pojadę w trzech biegach, zrobię 9 pkt, po czym zbadają mnie alkomatem, który wykaże wynik pozytywny. To zabiorą mi te 9 pkt czy nie? Jeśli tak, to jak mi udowodnią, że nie wypiłem
   Czytaj całość
   alkoholu po tych trzech biegach, lecz przed zawodami? W teorii istnieje możliwość przystąpienia do zawodów w stanie trzeźwym, a dopiero w trakcie zawodów spożyć alkohol.
   • RECON_1 Zgłoś
    Czyli wystarczy że np teraz trener dostanie etat mechanika klubowego/sprzataczki/ciecia i już można to obejść.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL