Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daria Kabała-Malarz WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Daria Kabała-Malarz.

Żużel. Co się wydarzy w żużlowej redakcji Canal+ po wzięciu 1. LŻ? Potrzebne są transfery. Będą powroty i odejścia

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Okienko transferowe w Canal+ otwarte. Marcin Majewski - szef żużla tej stacji - ruszył na łowy. Ma to związek z przejęciem praw do pokazywania 1. LŻ. Szykuje się długo wyczekiwany powrót, ale nie zabraknie też nowych twarzy.

Nabywając długoterminowe prawa do pokazywania 1. Ligi Żużlowej platforma Canal Plus zmonopolizowała telewizyjny rynek żużlowy. W tej chwili w ramówce stacji są wszystkie najważniejsze imprezy ligowe i międzynarodowe. Poza wspomnianym drugim szczeblem na programach tego nadawcy od dawna możemy już oglądać PGE Ekstraligę, Grand Prix i Speedway of Nations.

Kibice czarnego sportu zacierają ręce, bo to oznacza, że przy dobrych wiatrach w sobotę i niedzielę, od wczesnych godzin popołudniowych do późnych wieczornych nie odejdą od odbiorników telewizyjnych.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza liga w Canal+. Kibic zyska nową jakość i zaoszczędzi

Oprócz dwóch transmisji z PGE Ekstraligi w niedzielę, na przystawkę dostaniemy jeszcze jeden mecz zaplecza. Kiedy dodamy do tego kolejną sobotnią relację z 1. LŻ, a w tym samym dniu wypadnie jeszcze runda Grand Prix, otrzymamy wypasiony pakiet weekendowy złożony z pięciu imprez! A gdzie magazyny dedykowane dla poszczególnych lig?

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców: Gorąca linia Ostafińskiego z Kryjomem. Co ma Pawlicki do Zmarzlika

Włosy z głowy rwie pewnie Marcin Majewski. Nieco ponad dwa miesiące przed startem rozgrywek szef żużla w Canal Plus musiał ruszyć na łowy i poszukać wolnych mocy przerobowych oraz dopływu świeżej krwi. Bezwzględnie potrzebne są wzmocnienia i to na już.

Oprócz znanych już dziennikarzy i ekspertów w stacji na pewno pojawią się nowe twarze. Kadra, którą dysponował w ostatnich latach stała się bowiem za wąska, aby zapełnić w jeden weekend wszystkie stołki w parku maszyn i budki komentatorskie.

Kompletowanie armii już trwa. Jak udało nam się ustalić, szykuje się kilka ciekawych powrotów, ale też odejść. Wśród komentatorów nie nastąpią raczej żadne roszady. Za relacjonowanie bezpośrednich wydarzeń na torze odpowiadać będą: Tomasz Dryła, Sergiusz Ryczel, Michał Łopaciński, w odwodzie pozostaje też Edward Durda.

W gronie ekspertów zobaczymy m.in. Wojciecha Dankiewicza, Grzegorza Zengotę, Krzysztofa Cegielskiego, Sławomira Kryjoma, Roberta Wardzałę, czy Jacka Frątczaka. W zależności od wolnych terminów fachowymi opiniami z telewidzami powinni podzielić się również aktywni trenerzy i czynni zawodnicy: Tomasz Bajerski (eWinner Apatora Toruń), Piotr Świderski (ROW Rybnik).

Na pokład załogi Canal+ wchodzi ponadto Adam Skórnicki (Orzeł Łódź). Poczynania kolegów z toru na warsztat wezmą tradycyjnie Mirosław Jabłoński (Orzeł Łódź) i wznawiający karierę po kilku latach rozbratu z motocyklem - Dawid Stachyra (RzTŻ Rzeszów).

Magazyny podsumowujące bieżące wydarzenia weekendu poprowadzą zamiennie: Marcin Majewski, Gabriel Waliszko oraz najpewniej dawno niewidziana przy żużlu - Daria Kabała-Malarz. Na stołkach w parku maszyn oprócz Majewskiego, Waliszki, Ryczela, czy Łopacińskiego zasiądą Mateusz Kędzierski i Jakub Zborowski

W trakcie zawodów rozmowy z zawodnikami wyjąwszy niektórych wspomnianych wcześniej osób przeprowadzą Karolina Mikołajczyk i Kinga Sylwestrzak. Kuzynka znanego z występów w Koronie Kielce piłkarza - Kamila to transfer z klubowej TV Wybrzeża Gdańsk. Młoda dziennikarka ma zastąpić odchodzącego z Canal Plus Łukasza Benza. Z naszych informacji wynika, że po roku przerwy w drużynie Marcina Majewskiego znów znajdzie miejsce ciesząca się dużą popularnością zwłaszcza wśród płci męskiej - urocza Joanna Cedrych.

CZYTAJ TAKŻE: Sparta została ukarana finansowo, a dyrektor dostał karę w zawiasach

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy jesteś zadowolony, że Joanna Cedrych wraca do Canal+?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (73):

Wszystkie komentarze (73)

Komentarze (73)

×
    Wszystkie komentarze (73)
    PRZEJDŹ NA WP.PL