Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Egon Mueller / Na zdjęciu: Egon Mueller

Żużel. Egon Mueller zostanie prezesem WSRA. Do stowarzyszenia należą Gollob i Zmarzlik

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Światowe Stowarzyszenie Żużlowców (WSRA) będzie miało nowego prezesa. Na tę funkcję wybrano Egona Muellera, mistrza świata z 1983 roku. Stanowisko obejmie w lutym tego roku. Do WSRA należą m.in. Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik.

World Speedway Rider's Association (WSRA) to organizacja założona w 1957 roku z siedzibą Wielkiej Brytanii. Obecnie zrzesza ponad 500 członków. Każdy mistrz świata automatycznie zostaje włączany w szeregi stowarzyszenia, co oznacza, że należą do niego m.in. Tomasz Gollob oraz Bartosz Zmarzlik.

W lutym 2020 roku swoją pracę w organizacji rozpocznie nowy prezes. Na tę funkcję wybrany został Egon Muller, mistrz świata z 1983 roku. - Stowarzyszenie działa bardzo dobrze od wielu lat. Posiada m.in. własną gazetę, która wydawana jest cztery razy w roku - powiedział Mueller w rozmowie z magazynem "Speedweek".

Czytaj także: Trener kadry i mistrz świata przejechali 19 kilometrów na biegówkach. Teraz idą na Lindę

- Egon jest jednym z najbardziej charyzmatycznych ludzi, którzy kiedykolwiek jeździli na żużlu, jego wyczyny znane są na całym świecie - skomentowało WSRA w swoim oświadczeniu. Wcześniej to stanowisko piastowali tacy zawodnicy jak Mark Loram czy Kelvin Tatum.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Największym sukcesem w karierze Egona Muellera było wywalczenie tytułu indywidualnego mistrza świata. W finale rozegranym 4 września 1983 roku w Norden Mueller zdobył komplet punktów.

- Pamiętam te zawody bardzo dobrze. Startowało bardzo wielu dobrych zawodników, ale to właśnie mi udało się wygrać na tym długim torze w Norden. To był niezapomniany sukces - wspominał przed kilkoma laty Egon Muller w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Czytaj także: Gollob po dwóch operacjach. Cztery dni leżał nieruchomo i cierpiał, jak nigdy dotąd

Po zakończeniu kariery Niemiec został piosenkarzem. Występował jako Amadeus Liszt i śpiewał piosenki Italo Disco. Był także mechanikiem i tunerem, pod jego opieką znajdował się chociażby śp. Robert Dados, kiedy zostawał mistrzem świata juniorów w 1998 roku.

Czy Egon Mueller sprawdzi się jako prezes WSRA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL