Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub MiśkowiakWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Miśkowiak

Żużel. Częstochowscy juniorzy nie będą narzekać na brak jazdy. Włókniarz z dwiema drużynami w DMPJ

Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Nadchodzący sezon będzie pracowity dla wszystkich młodzieżowców klubu z Częstochowy. Włókniarz na łamach swojej strony internetowej poinformował, że zgłosi dwie drużyny do tegorocznych rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszą drogą do rozwoju młodzieżowców jest ich regularna jazda. W składzie meczowym zazwyczaj znajduje się miejsce dla jedynie dwóch juniorów. Pozostałym zostają starty na treningach i zawodach młodzieżowych.

W Częstochowie pomyślano o młodych adeptach sportu żużlowego i aby umożliwić im większą liczbę startów i częstszy kontakt z motocyklem zdecydowano się zgłosić drugi zespół do Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Utworzona drużyna nazywa się Włókniarz Częstochowa II. 

- Mamy odpowiednią liczbę swoich wychowanków oraz warunki do tego, aby ci chłopcy zdobywali potrzebne doświadczenie. Zależy nam również na tym, aby od początku sprawować nad tymi chłopakami odpowiednią opiekę. Można było oczywiście kilku z nich wypożyczyć do innych klubów, ale nigdy nie ma pewności, że zawodnik będzie tam regularnie startował. Dzięki drugiej drużynie w DMPJ możemy inwestować w naszych zawodników, obserwować ich postępy oraz służyć im radą i pomocą - mówi Michał Świącik, prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Przypomnijmy, że podstawowa formacja młodzieżowa, w której będą startować najlepsi z częstochowskich młodzieżowców będzie występować w DMPJ pod niezmienioną względem ubiegłego roku nazwą Bocar Włókniarz Częstochowa. Pieczę nad obiema drużynami ma sprawować duet trenerski w postaciach Sławomira Drabika i Michała Finfy

Zobacz też:Żużel. Z piekła do nieba. Martin Smolinski powinien skorzystać na końcu kariery Grega Hancocka

Czytaj także:Żużel. Greg Hancock nie miał szczęścia do klubów. Musiał upominać się o kasę

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy uważasz, że utworzenie drugiej drużyny juniorskiej przez Włókniarz to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL