Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Michał Świącik, Kajetan Kupiec, Marek CieślakMateriały prasowe / wlokniarz.com / Na zdjęciu od lewej: Michał Świącik, Kajetan Kupiec, Marek Cieślak

Żużel. Włókniarz chwali się, że pozyskał wielki talent z akademii Janusza Kołodzieja!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
14-letni Kajetan Kupiec z akademii Janusza Kołodzieja związał się z Włókniarzem Częstochowa. Klub na swojej stronie internetowej pisze o nim jako o wielkim talencie z Małopolski.

"Zachwyca on nie tylko umiejętnościami jazdy na motocyklu żużlowym, ale również na motocyklach klasy PitBike. Obecnie jest jednym z czołowych polskich juniorów w wyścigach Enduro PitBike, a styl w jakim radzi sobie na torach żużlowych jest naprawdę znakomity" - informuje częstochowski klub za pośrednictwem serwisu wlokniarz.com.

W poniedziałek trzeci klub zeszłorocznego sezonu PGE Ekstraligi podpisał umowę przynależności klubowej z rodzicami Kajetana Kupca. Kontrakt obowiązuje do końca wieku juniorskiego. W tym roku 14-latek ma podejść do egzaminu na licencję żużlową w klasie 250cc, natomiast w 2021 roku w klasie 500cc.

Pochodzący z Tarnowa Kajetan Kupiec jest drugim po Bartłomieju Kowalskim absolwentem akademii Janusza Kołodzieja we Włókniarzu.

Przeczytaj także:
Debata ekspertów. Sławomir Kryjom: Ryczałt zamiast punktówki. Grupa mistrzowska i spadkowa w Ekstralidze
Utracony kciuk był mitem. Kariera Tomasza Świątkiewicza zahamowała z innych powodów

ZOBACZ WIDEO: Pępowina została odcięta. Wiktor Lampart zostaje w Motorze, nieznana przyszłość brata DawidaPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • smok Zgłoś
  W Tarnowie Cierniak szkoli tylko swego syna, resztę szkoli Kołodziej. Wszyscy ze wszystkimi pokłóceni, miasto, azoty, klub, Kołodziej i parę innych mniejszych postaci.
  • Poldi Zgłoś
   Widzę, że prezes idzie śladem najlepszych klubów piłkarskich Europy. Czyli inwestycje w szkolenie od najmłodszych lat, aż do wieku seniora. Wyłapywanie perełek z rynku. I zapewnienie
   Czytaj całość
   im dobrych trenerów. Tak trzymać.
   • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś
    Pytam:Po co tarnowskie Azoty dawały kase na szkółkę Kołodzieja??? Zrobił z tego prywatny interes za nasze pieniądze! Co za podły człowiek. Azoty nas trują ,nasza kasa na naszych
    Czytaj całość
    młodych następców Jaskółek.A tak,to zasila sie obce kluby- Tarnów ma z tego wielkiego wał a poza szują .J.Kołodzieję! WSTYD CO ZA PODŁOŚĆ!
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL