Najnowsze Wyniki/Kalendarz
triumfatorzy jednej z edycji turnieju Chrobrego / Na zdjęciu: triumfatorzy jednej z edycji turnieju Chrobrego

Żużel. W Gnieźnie znów powalczą o królewskie insygnia. Znamy datę turnieju Chrobrego

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W tym roku czeka nas XII edycja turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Wiemy już, kiedy Gniezno będzie gospodarzem kolejnej batalii o królewskie insygnia.

Postanowiono, że dwunasta odsłona turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski odbędzie się 11 czerwca 2020 roku. To czwartek, ale nieweekendowy termin nie powinien przysporzyć kibicom żadnych problemów. 11 czerwca wypada bowiem święto - Boże Ciało. Jest to dzień wolny od pracy.

Póki co nie wiadomo, jaka będzie obsada tych zawodów. Najpewniej jednym z żużlowców, do których zaproszenie powędruje w pierwszej kolejności, będzie Przemysław Pawlicki. To właśnie on triumfował w ubiegłorocznej edycji królewskich zmagań.

Każdorazowo w turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego biorą udział zawodnicy, którzy cieszą się dużym uznaniem. W przeszłości o insygnia walczyli m.in. Tai Woffinden, Greg Hancock, Nicki Pedersen, Tomasz Gollob czy Jason Doyle. Należy się spodziewać, że także i tym razem organizatorzy skompletują bardzo ciekawą listę startową.

Czytaj także:
Wychowanek Polonii został przy sporcie. Postanowił zamienić tor na ring
Przeprowadzka Frederika Jakobsena. Duńczyk poważnie myśli o najbliższym sezonie

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Marcin Wasilewski sprawił żonie prezentPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy interesujesz się turniejami towarzyskimi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • FLBZ Zgłoś
  Towarzyskie spotkania i mecze o nic są w żużlu praktycznie bez sensu. Od lat testowany jest w takich turniejach sprzęt i mijanek jest jak na lekarstwo. No ale trzeba się sponsorom
  Czytaj całość
  odwdzięczyć :D

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL