Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Rempała / Na zdjęciu: Marcin Rempała

Żużel. Marcin Rempała był talentem czystej wody. Miał być lepszy od Janusza Kołodzieja, a skończył w II lidze

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
"Marcin Rempała to nasza duma i chwała". Takie pieśni niegdyś śpiewali tarnowscy kibice o najmłodszym (wówczas) z klanu Rempałów. Miał wielki talent, który rozmył na drobne. Jego akcje i niezapomniana sylwetka będą budzić sentyment już zawsze.

Marcin Rempała bez dwóch zdań należy do ścisłego grona najbardziej niespełnionych talentów w polskim żużlu w XXI wieku. Kiedy jeździł w Unii Tarnów jako młodzieżowiec, zachwycał wszystkich. Wyróżniał się nieprzeciętną sylwetką, którą cechowała zgrabnie latająca w powietrzu prawa noga. Był typem krawężnikowca. Jak nikt inny potrafił przykleić się do kredy i mijać rywali nawet wtedy, gdy ci spodziewali się jego ataku z lewej strony.

Rempała stworzył niezapomniany duet z Tomaszem Gollobem za czasów jego startów w tej drużynie. W latach 2004 i 2005, czyli wtedy kiedy Jaskółki zdobywały tytuł Drużynowego Mistrza Polski, ta para wyczyniała na torze cuda. Rozumieli się bez słów. Gollob rozprowadzał rywali na zewnętrzną, a Rempała (który miał fatalne starty) wciskał się wszystkim po krawężniku. Razem wygrali dziesiątki biegów.

Głośno mówiło się, że Marcin to talent, jakiego w tarnowskim klubie jeszcze nie było. Zdaniem obserwatorów był nawet lepszy od Janusza Kołodzieja. Zresztą obiektywnie trzeba by powiedzieć, że w tej wewnętrznej rywalizacji był nieco forowany. Jednak jak potoczyła się kariera obu, wszyscy dobrze wiemy. Kołodziej to czołowy polski zawodnik, czterokrotny Indywidualny Mistrz Polski, a Rempała to żużlowiec II- ligowy, na którego nawet te najsłabsze kluby coraz rzadziej spoglądają.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Dlaczego żużlowiec zaliczył taki zjazd? To temat rzeka. Gdyby popytać o opinie w tarnowskim środowisku, najczęściej pojawią się zarzuty o niesportowym trybie życia, złym prowadzeniu się i zachłyśnięciu sukcesami. Rempała strasznie szybko zniknął z radarów. Już sezon 2006, pierwszy w gronie seniorów, był dla niego zupełnie nieudany. Potem było już tylko gorzej.

Tarnowscy kibice do dziś z sympatią wspominają utalentowanego zawodnika. Niektórzy ciągle wierzą w jego umiejętności i sugerują, że podstawienie żużlowcowi szybkiego sprzętu sprawi, że odzyska on dawny blask. Nic jednak nie trwa wiecznie, a czas biegnie nieubłaganie. Rempała ma już 36 wiosen w kalendarzu, a koniec kariery jest już w jego przypadku bliżej niż dalej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Elektronika wykończy złodziei startów. Czy Madsen powinien zacząć się bać?

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Oficjalnie: BSI potwierdza. Martin Smolinski w cyklu Grand Prix 2020

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Marcin Rempała miał szansę na zrobienie wielkiej kariery?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • omen Zgłoś
  Marcin z Jankiem stanowili świetną parę na torze, natomiast po za nim ich życie różniło się diametralnie! Janek inwestował w siebie i sprzęt Marcin czerpał z życia garściami.
  Czytaj całość
  Dlatego jeden jeździ w elidze i GP i zdobywa medale a drugi ma problem załapać się do 2 ligowego składu. Niewątpliwie Marcin był wielkim talentem i ciekawe czy jakby teraz otoczył się odpowiednimi ludźmi przyłożył się do treningów i zainwestował w sprzęt z górnej póki czy byłby w stanie rywalizować z czołówką? Przecież doświadczenia i umiejętności mu nie brakuje.
  • zawodowiec Zgłoś
   To nie Rempala, to Gollob.
   • Lipowy Batonik Zgłoś
    Talent , nie talent ale tutaj potrzeba ogromnej pracy.Udany sezon czy dwa nie powinny robić z kogoś gwiazdy.Sztuką jest właśnie utrzymać się w 'elicie' a nie tylko zabłysnąć.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL