Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper Woryna, Krzysztof MrozekWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kacper Woryna, Krzysztof Mrozek.

Żużel. Krzysztof Mrozek nie zachował się jak Jakub Kępa. "Różnica jest diametralna"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przed rokiem Krzysztof Mrozek grzmiał na Jakuba Kępę za to, że ten podebrał mu Grigorija Łagutę. Teraz sam podpisał kontrakt z Lechem Kędziorą, choć ten miał być trenerem w Łodzi. - Nie ma tu analogii - komentuje Mrozek.

Przed rokiem o tej porze środowisko żużlowe żyło transferem Grigorija Łaguty do Speed Car Motoru Lublin. Rosjanin wystawił do wiatru PGG ROW Rybnik, bo wcześniej obiecał prezesowi Krzysztofowi Mrozkowi, że po powrocie z zawieszenia za doping będzie startować w kevlarze z "Rekinem".

Mrozek sam kilka miesięcy temu miał za złe Jakubowi Kępie, prezesowi klubu z Lublina, że prowadził rozmowy z Łagutą. Niektórzy twierdzą, że teraz sam zachował się nielojalnie, bo sprowadził do PGG ROW-u w roli szkoleniowca Lecha Kędziorę.

Kędziora miał bowiem do końca lutego ważny kontrakt w Łodzi, a władze Orła widziały go w duecie trenerskim z Adamem Skórnickim. - Różnica jest diametralna - powiedział Mrozek o porównywaniu go do sternika lubelskich "Koziołków".

ZOBACZ WIDEO: Orlen szuka następców Kubicy. Umowa z Alfą gwarantuje młodym Polakom szkolenie

- Prezes Kępa rozmawiał z zawodnikiem, który obiecał umierać za Rybnik. Natomiast, gdy zadzwoniłem do trenera Kędziory, to ten powiedział mi, że jeszcze pracuje w Łodzi, ale będzie składać wypowiedzenie - dodał Mrozek.

Kędziora umowę z Orłem Łódź miał ważną do końca lutego. Dlatego też w ubiegły piątek został oficjalnie przedstawiony jako trener rybnickich "Rekinów". - Jeśli ktoś nie widzi różnicy w negocjacjach Kępy z Łagutą i Mrozka w Kędziorą, to trudno - podsumował Mrozek na piątkowym spotkaniu z kibicami.

Co ciekawe, Witold Skrzydlewski z łódzkiego Orła twierdzi, że rybniczanie nie mieli prawa ogłaszać kontrakt Kędziory w ubiegły piątek, bo wtedy szkoleniowiec miał jeszcze ważną umowę z jego klubem. - Być może nałożymy karę - powiedział nam główny sponsor Orła (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także:
Kubica zaimponował Alfie Romeo
Takim samochodem w DTM pojedzie Kubica

Czy PGG ROW Rybnik zachował się nieelegancko prowadząc rozmowy z Lechem Kędziorą w tej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL