Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 4 bm na którym przebywa pacjent, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusemPAP / Lech Muszyński / Oddział Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 4 bm. na którym przebywa pacjent, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem

Zielona Góra bez imprez masowych. Powodem koronawirus

Dawid Borek
Dawid Borek
W ciągu dwóch najbliższych tygodni w Zielonej Górze nie będą odbywać się imprezy masowe. To efekt pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Zakażony pacjent przebywa właśnie w zielonogórskim szpitalu.

- Po konsultacjach z wojewodą podjęliśmy decyzję, iż wszystkie imprezy masowe, które zaplanowane są na najbliższe dwa tygodnie, zostaną odwołane - przekazał prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

- To element zapobiegania, bo przypadek, który pojawił się w Polsce, dotyczy osoby, która przyjechała z Niemiec właśnie z imprezy masowej. Uważamy, że lepiej zapobiegać takim wydarzeniom niż prowokować los - dodał Kubicki.

Koronawirus w Polsce został potwierdzony w środę rano. Pierwszy zakażony nim pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Mężczyzna wrócił niedawno z festiwalu karnawałowego w niemieckim Heisenbergu. To mieszkaniec Cybinki, przygranicznej wsi niedaleko Frankfurtu nad Odrą.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jeśli chodzi o sportowe imprezy masowe, w najbliższych dwóch tygodniach dwa domowe spotkania miał rozegrać koszykarski Stelmet Enea BC Zielona Góra (11 marca z MKS-em Dąbrowa Górnicza, 16 marca z Polskim Cukrem Toruń).

"Mecze nie są odwołane. Czekamy na oficjalne potwierdzenie od władz miasta. O wszystkich podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych" - przekazał Stelmet Enea BC. Jeśli spotkań nie uda przełożyć się na inny termin, odbędą się przy pustych trybunach.

W najbliższych dwóch tygodniach w Zielonej Górze miało odbyć się też sporo wydarzeń kulturalnych.

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL