Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak i Anders Thomsen uciekają Piotrowi ProtasiewiczowiWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak i Anders Thomsen uciekają Piotrowi Protasiewiczowi

Żużel. Świat się wali, a oni leją się po mordach. Ustawka pseudokibiców Stali i Stilonu?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W sobotę w Gorzowie doszło do bójki z udziałem 30 pseudokibiców. Z naszych informacji wynika, że mieli oni przy sobie emblematy Stali i Stilonu. - To jakiś surrealizm. Świat się wali, a oni leją się po mordach - mówi Jerzy Synowiec.

Wszystko wskazuje na to, że sobotnia ustawka w Gorzowie (bójka na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Parkowej) to była akcja z udziałem pseudokibiców truly.work Stali Gorzów i Stilonu Gorzów Wlkp.. Wzięło w niej udział 30 chuliganów, 9 z nich zatrzymała policja. - Zachowanie samo w sobie jest naganne. A tu jeszcze mamy szczególne okoliczności, bo z racji szalejącego wirusa ludzie powinni unikać kontaktów - słyszymy na komendzie policji w Gorzowie.

- To jakiś surrealizm. Świat się wali, a oni leją się po mordach - mówi Jerzy Synowiec, były prezes Stali, obecnie związany ze Stilonem. - Nic się nie dzieje, więc chłopaki się nudzą. Przy okazji sami sobie szkodzą. W Gorzowie nie ma co prawda potwierdzonego przypadku koronawirusa, ale kto wie, jak to jest naprawdę. W każdym razie ci ludzie sami sobie szkodzą i to jest przykre.

Policja szeroko opisuje zdarzenie na swoich stronach, choć nie zdradza, jakie emblematy mieli przy sobie pseudokibice. Synowiec przyznaje, że z jego wiedzy wynika, iż to było starcie Stal kontra Stilon. Do takiego samego wniosku prowadzi lektura mediów społecznościowych, gdzie chuligani piszą, że Stilon wpadł w zasadzkę "żółtych koszul", czyli Stali.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Uczestnicy mieli od 19 do 31 lat. Rzecznik prasowy lubuskiej policji Marcin Maludy mówi, że usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Prokuratura Rejonowa w Gorzowie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt dla napastników.

Dodajmy, że w poprzednich sezonach chuligani mieniący się kibicami Stali nie mieli łatwego życia na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Wszystkie elementy oprawy były sprawdzane i musiały mieć akcept ze strony klubu. Stal po zadymie na meczu z Falubazem Zielona Góra w 2012 roku wyciągnęła wnioski i na obiekcie było spokojnie.

Czytaj także:
PGE Ekstraliga zmieni format. Sześciu zawodników, brak spadków?
Prosimy braci Pawlickich: dajcie dobry przykład

Czy w żużlu mamy duży problem z pseudokibicami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

 • -stan- Zgłoś
  Do Patomorfologa. Przeczytałem co mówi Piotr Pawlicki na łamach PS. W takiej sytuacji znajdzie się wiele osób w naszym kraju i to takich którzy nie mają oszczędności. Zawodnicy
  Czytaj całość
  żużlowi zarabiali tyle, że mogli sobie odłożyć na te "ciężkie czasy. Więc "płacz" Piotra Pawlickiego niewłaściwy.
  • Electraa Zgłoś
   Niech się wybiją nawzajem, społeczeństwo na tym skorzysta.
   • Patomorfolog Zgłoś
    W Przeglądzie Sportowym Pawlicki już płacze z czego on zapłaci mechanikom .Wstyd i żenada Piotrze, całe społeczeństwo zaciska pasa , a oni jeszcze roszczeniowi są
    Czytaj całość
    .Jesteście przegrani razem do spółki z Drabikiem i Janowskim .Przekażcie po bańce na walcę z zarazą to wtedy pogadamy .
    Wszystkie komentarze (44)

    Komentarze (44)

    ×
     Wszystkie komentarze (44)
     PRZEJDŹ NA WP.PL