Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sławomir DrabikNewspix / Łukasz Trzeszczkowski / Sławomir Drabik.

Żużel. Mecz Tytanów. Włókniarz już w ćwierćfinale. Triumfy Cieślaka i Drabika

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Włókniarz Częstochowa notuje jak na razie 100 proc. skuteczność w Meczu Tytanów. W piątek oba duety tego zespołu uzyskały awans do ćwierćfinałów. Biegowe zwycięstwa zapisali na swoich kontach Marek Cieślak i Sławomir Drabik.

Otwarcie II rundy Meczu Tytanów należało do zawodników Włókniarza Częstochowa. W grupie retro "Lwy" miały niezwykle trudne zadanie. Marek Cieślak i Józef Jarmuła zmierzyli się bowiem z legendami Unii Leszno - Romanem Jankowskim i Alfredem Smoczykiem.

Po kolejne trzy punkty w tej edycji sięgnął Marek Cieślak. Jako drugi wirtualną metę przekroczył Roman Jankowski i decydujące o losach awansu było to, kto zajmie trzecią lokatę. Punkt na wagę ćwierćfinału zapisał przy swoim nazwisku, dzięki głosom kibiców, Józef Jarmuła.

Takim samym rezultatem zakończył się wyścig Włókniarza ze Spartą w grupie XXX-lecie. Greg Hancock zdołał co prawda rozdzielić parę rywali, ale najmniej głosów otrzymał Maciej Janowski, co sprawiło, że w kolejnej rundzie zameldowali się Sławomir Drabik i Leon Madsen. Dodajmy, że Drabik w całej swojej karierze zwyciężył w 738 wyścigach, licząc starty wyłącznie w barwach Włókniarza.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Mark Loram

W sobotę odbędą się dwa kolejne pojedynki w ramach 1/16 finału. Od godz. 9:00 o awans do kolejnej fazy powalczą GKM Grudziądz (Billy Hamill i Robert Kempiński) oraz ROW Rybnik (Antoni Woryna i Andrzej Wyglenda).

O godz. 16:00 z kolei do walki przystąpią Falubaz Zielona Góra (Patryk Dudek i Lars Gunnestad) i Unia Tarnów (Janusz Kołodziej i Tony Rickardsson). Przypomnijmy, że głosować można za pośrednictwem Facebooka i Twittera.


https://www.facebook.com/speedwayekstraliga/photos/a.195121603850725/3343611119001742/?type=3&theater">

Czytaj także:
- Bartosz Demczuk z Kabaretu Młodych Panów: Mamy w Rybniku barwnego prezesa. Może czas na skecz o nim (wywiad)
Za i przeciw: Koronawirus doprowadzi do trzęsień w klubach. Szykuje się najciekawszy okres transferowy od lat?

Czy któryś z duetów Włókniarza awansuje do finału Meczu Tytanów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL