Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz Gollob na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Tomasz Gollob na prowadzeniu

Żużel. Mecz Tytanów. Nieudany dzień Wybrzeża Gdańsk. Tomasz Gollob w ćwierćfinale

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Obie drużyny Wybrzeża Gdańsk przegrały swoje pojedynki w maksymalnych rozmiarach i pożegnały się z rywalizacją w Meczu Tytanów. W kolejnej rundzie zameldował się za to Tomasz Gollob.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Mecz Tytanów wywołuje wśród kibiców coraz większe emocje, o czym świadczyć może kilka tysięcy głosów oddawanych podczas każdego pojedynku. Wzajemnie mobilizują się, aby wpłynąć na końcowy wynik swoich ulubieńców.

Pierwszy poniedziałkowy pojedynek zakończył się podwójną wygraną toruńskiego Apatora, który w Meczu Tytanów reprezentują Wojciech Żabiałowicz i Per Jonsson. Pierwszy z nich swój ostatni mecz ligowy odjechał w sezonie 1991, kiedy Jonsson dołączał do Apatora. Wspólnie wystąpili w trzech spotkaniach.

W drugiej części drabinki również doszło do jednostronnego pojedynku. Po raz drugi z rzędu podwójne zwycięstwo odnieśli Tomasz Gollob i Piotr Protasiewicz. Zawodnicy Polonii są jednymi z faworytów do odniesienia zwycięstwa w całym Meczu Tytanów. Tym razem poloniści uporali się z Magnusem Zetterstroemem i Krzysztofem Cegielskim.

Dodajmy, że Tomasz Gollob wraz z Piotrem Protasiewiczem aż czterokrotnie sięgali po złoto w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Dwa razy towarzyszył im Jacek Gollob. Triumf w tych rozgrywkach wywalczyli jeszcze Michał Robacki i Przemysław Tajchert.

We wtorek dobiegnie końca rywalizacja w 1/16 finału. W grupie Retro dojdzie do pojedynku polonistów - z Bydgoszczy i Piły. Faworytami będą Hans Nielsen i Rafał Dobrucki, którzy swój pierwszy wyścig wygrali podwójnie. W grupie XXX-lecie zmierzą się natomiast Orzeł Łódź i sensacyjni pogromcy Bartosza Zmarzlika - Robert Dados i Krzysztof Buczkowski. Pierwszy pojedynek toczy się w godz. 9-16, drugi 16-22. Liczą się głosy oddane tylko w wyznaczonym czasie.

https://www.facebook.com/speedwayekstraliga/photos/a.195121603850725/3347692895260231/?type=3&theater">

https://www.facebook.com/speedwayekstraliga/photos/a.195121603850725/3348595315169989/?type=3&theater">

Czytaj także:
Mistrzowie świata wciąż w grze. Billy Hamill znów na czele
Włókniarz już w ćwierćfinale. Triumfy Cieślaka i Drabika

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Mark LoramCzy Tomasz Gollob i Piotr Protasiewicz zwyciężą w Meczu Tytanów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL