Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki Pedersen przed Pawłem Przedpełskim i Michaelem Jepsenem JensenemWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Nicki Pedersen przed Pawłem Przedpełskim i Michaelem Jepsenem Jensenem

Koronawirus. Nicki Pedersen zakażony! Zawodnik uzyskał pozytywny wynik testu

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Nicki Pedersen poinformował o tym, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Duńczyk uspokoił jednocześnie, że czuje się dobrze.

Wielokrotny mistrz świata przekazał informację o zakażeniu wirusem z Wuhan za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. W długim wpisie powiadomił między innymi o tym, że czuje się dobrze, a pierwsze objawy koronawirusa odczuwał po tym, jak 19 marca wrócił z Anglii.

"Zacząłem kaszleć, a potem bolała mnie głowa. Czułem zmęczenie, moje ciało było obolałe. Później miałem biegunkę i przez kilka dni wysoką gorączkę" - relacjonuje Nicki Pedersen.

Ze względu na dotychczasowe ograniczenia w wykonywaniu testów, na przeprowadzenie badania pozwolono Duńczykowi dopiero w poniedziałek. We wtorek otrzymał informacje zwrotne ze szpitala w Koldig, które potwierdziły obecność koronawirusa w jego organizmie.

"Teraz czuję się lepiej" - uspokaja Nicki Pedersen w dalszej części wpisu. Duński żużlowiec w ostatnim czasie nie przebywał ze swoimi dziećmi - Mikkelem i Mikkeline. Spędzał jednak czas ze swoją partnerką Anną Nataschą Ohlin Hoe i jej córką Livą.

"Nie przeszły testów, ale obie stają się niewyraźne. Jestem prawie pewny, że są zarażone" - wyjaśnia Pedersen, który podobnie jak reszta żużlowców wyczekuje końca szalejącej pandemii i początku sezonu żużlowego. 

Nicki Pedersen to jeden z najwybitniejszych żużlowców w historii, trzykrotnie sięgał po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a czterokrotnie zdobywał mistrzostwo z globu z reprezentacją Danii. W Polsce w tym sezonie ma bronić barw ekstraligowego MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Czytaj także:
- Zapanowała moda na organizowanie wirtualnej rywalizacji. Żużel nie ma nawet porządnej gry
Cięcia kontraktów? Nie zdziwię się, gdy w niższych ligach dojdzie do buntów (felieton)

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

na Facebooku.

Komentarze (49):

 • leonidaswro Zgłoś
  Apeluję po raz trzeci: zablokujcie możliwość komentowania!
  • Rysio-z-Klanu Zgłoś
   Dzień dobry,to ponownie ja po raz szósty. Czy mogę wyrazić swoją opinię na tym "rzetelnym i opiniotwórczym" portalu,czy też mój wpis ponownie usunięcie w ramach swojej
   Czytaj całość
   rywalizacji,którą prowadzicie w związku z akcją #zostańwdomu.Chciałbym wam tylko przypomnieć,że dzięki nam czytelnikom tu komentującym macie jeszcze prace,dzięki odsłoną.Wracając do artykułu to aż wierzyć się nie chce,że ta zaraza zaatakowała popularnego "DZIKA"Nie wiem czy mogę,ale z tego miejsca chciałbym życzyć Nickiemu i jego najbliższym szybkiego powrotu do zdrowia,podobnie jak moderatorom,którzy bardziej powinni wziąć sobie do serca(a może i do głowy) apel #nieoszukujmedyka.Pozdrawiam.
   • Bog Honor Ojczyzna Zgłoś
    Jak widać ten wirus to nic strasznego, gorączka i sraczka, nie ma o czym pisać.
    Wszystkie komentarze (49)

    Komentarze (49)

    ×
     Wszystkie komentarze (49)
     PRZEJDŹ NA WP.PL