Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice Motoru Lublin WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Kibice Motoru Lublin.

Żużel. PGE Ekstraliga z kibicami już 12 czerwca! To możliwe! Prezesi już pracują nad mapą drogową

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jedna czwarta stadionu z kibicami już na inaugurację PGE Ekstraligi? Jeśli prezesi klubów uznają, że to im pasuje i szybko zrobią mapę drogową dojścia do celu, to jest szansa. Tak przekonuje nas Ryszard Czarnecki, który rozmawiał o tym z premierem.

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, wiceprezes PZPS, ale też wielki fan żużla, rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o powrocie kibiców na trybuny. Właśnie od niego słyszymy, że jeśli prezesi klubów PGE Ekstraligi się pospieszą i zrobią dobry plan, który zaakceptuje minister sportu i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas, to już 12 czerwca na stadionach mogą pojawić się ludzie.

- W rozmowie z premierem mówiliśmy o zapełnieniu jednej czwartej obiektów na początek - mówi nam Czarnecki. - Żadne daty nie padły, ale teraz wszystko jest w rękach prezesów klubów. Do startu ligi zostały trzy tygodnie, ale jeśli w tym czasie przygotują oni dobry plan, to jest możliwa inauguracja z kibicami. Piłka jest po stronie klubów. Odpowiednio opracowana mapa drogowa, przekonanie ministra i szefa GIS-u, że da się porozmieszczać widzów tak, żeby to było bezpieczne, ale i też szybkie wdrożenie odpowiednich procedur i środków, takich działań potrzebuje teraz żużel.

O możliwości startu ligi z kibicami mówią też inni politycy partii rządzącej. Pytanie, czy klubom odpowiada rozwiązanie polegające na tym, że będą mogli wpuścić średnio od trzech do czterech tysięcy widzów. W końcu kluby już załatwiły temat karnetowiczów. Na przykład w Motorze Lublin żaden, a jest ich 7500, nie zdecydował się na zwrot stałej wejściówki mimo braku gwarancji wejścia na stadion w tym sezonie. A przecież wpuszczenie tych kilku tysięcy generuje koszty. Pisaliśmy nawet o tym, że impreza dla ograniczonej liczby widzów to dla klubu strata. A w czasach koronawirusa każdy grosz się liczy.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Nie można wykluczyć, że kluby będą dążyć za wszelką cenę do tego, by jeździć z kibicami. Dotąd jedynie szef Moje Bermudy Stali Gorzów Marek Grzyb otwarcie zabiega o to, by fani mogli wrócić. Działacz rzuca kolejnymi pomysłami, byle tylko wpuścić widzów na stadion. Dla takiej Stali nawet te trzy, cztery tysiące to byłoby coś. Klub mógłby zarobić ponad milion złotych na samych skyboxach i na pewno nie dołożyłby do interesu. Inni nie mają jednak takiej możliwości, jak Stal, więc może dlatego siedzą cicho.

Inna sprawa, że na przykład co miałby zrobić taki Motor. Jak miałby wybrać z grona 7500 karnetowiczów tych, którzy wejdą na stadion. Ten sam problem miałyby inne kluby. Tu i ówdzie mogłoby dojść do konfliktów z kibicami. Mogłyby się pojawić zarzuty o dzieleniu fanów na równych i równiejszych. Zwłaszcza jeśli kluby chciałyby zacząć odmrażanie od strefy VIP, która przynosi największe zyski.

PGE Ekstraliga zapewnia, że już pracuje nad projektem jazdy z kibicami. Prezes Wojciech Stępniewski mówi nam, że ciężko mu teraz zadeklarować, czy zdąży przed pierwszą, drugą, czy trzecią kolejką. Od prezesa słyszymy też zapewnienie, że kluby są pozytywnie nastawione do opcji jedna czwarta na początek, choć zdają sobie sprawę z tego, że to oznacza też pewne komplikacje.

Czytaj także:
Bez Hamulców 2.0: Punkt Woffindena wart tyle samo, co Liszki
Ostafiński: Pawlicki nie powinien być dłużej kapitanem UniiTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy twoim zdaniem kluby chcą startować z ograniczoną liczbą widzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

 • Pan Jot Zgłoś
  Ostaf jutro -"Kibice jednak nie będą mogli wejść na stadion" ....Ostaf pojutrze - "Tak dla kibiców na stadionach, ale jest jedno ale", Ostaf popojutrze "Przez
  Czytaj całość
  błędy w opracowywaniu map, kibice odejdą z kwitkiem".......Ostaf popopojutrze "Zwrot akcji w sprawie kibiców na stadionach"........Ostaf popopopojutrze "Nie wszystkie kluby zdążą z dostosowaniem się do procedur" ...Ostaf popopopopojutrze "Premier interweniuje w sprawie kibiców na stadionach", Ostaf popopopopopojutrze "Sanepid nie bierze odpowiedzialności za decyzje klubów i ostrzega"... popopopopopopopopoppopjutrze.....
  • Szef na worku Zgłoś
   PGE Ekstraliga z kibicami już 12 czerwca! To możliwe! A jednak to niemożliwe,kuluar. A komentarz usunięty.
   • Bob Kraków Zgłoś
    W kościołach bez ograniczeń, wesela na 150 osób a na otwartej przestrzeni stadionów ZERO. Paranoja goni paranoję za rządów naczelnika Świrosława Polskęzbawa.
    Wszystkie komentarze (36)

    Komentarze (36)

    ×
     Wszystkie komentarze (36)
     PRZEJDŹ NA WP.PL