Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Emil Sajfutdinow.

Żużel. Emil Sajfutdinow może już jeździć w PGE Ekstralidze. Federacja wydała mu zgodę!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Rosyjska Federacja Motocyklowa zwróciła Emilowi Sajfutdinowowi wcześniej cofniętą zgodę na starty w PGE Ekstralidze - taką informację podał znany rosyjski serwis żużlowy speedway-press.ru.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

- Emil zwrócił się do MFR z prośbą o wydanie mu cofniętej zgody na starty międzynarodowe. Wynika to z faktu, że w tej chwili nie wiadomo, kiedy rozpoczną się mistrzostwa Rosji i nie możemy zagwarantować mu pewnej liczby startów. W Polsce liga rozpocznie się 12 czerwca. Jednocześnie Sajfutdinow nie odmówił reprezentowania Turbiny. Jego występy będą możliwe, gdy poprawi się ogólna sytuacja związana z pandemią i zostanę otwarte granice między krajami. Życzymy mu powodzenia w lidze polskiej i czekamy na jego powrót na tor stadionu "Trud" - powiedział Siergiej Mantopt, działacz Turbiny Bałakowo, cytowany przez media społecznościowe klubu.

Trzy tygodnie temu Rosjanie cofnęli zgodę brązowego medalisty Indywidualnych Mistrzostw Świata, bo nie godzili się na jego skoszarowanie w Polsce. To była wersja oficjalna. W czasie gdy zapadła ta decyzja, żużlowiec nie posiadał również podpisanego porozumienia ze swoim polskim pracodawcą - Fogo Unią Leszno.

Ostatecznie Emil Sajfutdinow podpisał kontrakt z mistrzami Polski, choć klub twierdził, że jest to umowa powszechnie nazywana "warszawską" (normalny kontrakt, ale zawodnik nie jest brany pod uwagę przy doborze składu).

Kilka dni temu Gabriel Waliszko z nSport+ napisał, że Sajfutdinow porozumiał się z Fogo Unią. Prezes Piotr Rusiecki tłumaczył nam, że to stało się już 8 maja, ale na razie nie ma szans na starty zawodnika w Lesznie, bo posiada blokadę nałożoną przez federację.

Tej już nie ma, a to oznacza, że teoretycznie zawodnik może być już brany pod uwagę przez menedżera Piotra Barona przy doborze składu na inaugurację ligi. W 1. kolejce (14 czerwca) mistrzowie zmierzą się na wyjeździe z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Zobacz także:
Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. Teraz pisze list z celi. Przeprasza, chce naprawić to, co zepsuł
Co słychać u Ryana Sullivana? Były gwiazdor żużlowych torów postawił na pracę... w nieruchomościach

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • Saddam Zgłoś
  I po było tworzyć tak hiobowe wizje związane z Unią i jej zawodnikami? Suma sumarum leszczynianie od pierwszej kolejnki pojadą w pełnym składzie. Dodatkowo, jeśli od pierwszej kolejki
  Czytaj całość
  będzie można wpuszczać 25% zapełnienia stadionu na meczach a na PO już 100% to Leszno powinno dopiąć budżet nawet z ewentualnymi podwyżkami dla Piotra i Emila.
  • Sebol Zgłoś
   leonidaswro: Jakby nie patrzeć ostatnie lata Unia i Sparta rządzą i dzielą w lidze. Można pisać wszystko i się nie lubić, ale szacun dla tych drużyn. W tym sezonie będzie podobnie.
   • leonidaswro Zgłoś
    @Bamber z Leszna: Nie bądź kretynem! To "klub z Breslau" załatwił wam tą szopkę, czy zarząd waszego fspaniałego klubu wespół z waszymi zawodnikami?
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

    ×
     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL