Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrzej Duda (po lewej) i Bartosz Zmarzlik Materiały prasowe / Kancelaria Prezydenta / Na zdjęciu: Andrzej Duda (po lewej) i Bartosz Zmarzlik

Żużel. Prezydent Andrzej Duda w domu mistrza Bartosza Zmarzlika. To była wyższa szkoła jazdy

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zawitał do Kinic, gdzie spotkał się z Indywidualnym Mistrzem Świata na żużlu Bartoszem Zmarzlikiem. Podczas spotkania Prezydent poznał m.in. tajniki sportu żużlowego.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

"W Kinicach, rodzinnej miejscowości naszego Mistrza Świata na żużlu Bartosza Zmarzlika, w centrum serwisowym, wykład o konstrukcji motocykla i tajemnicach sukcesów Mistrza. Wyższa szkoła jazdy... Dziękujemy za piękne reprezentowanie Polski! Duma!" - napisał na swoim facebookowym profilu Prezydent RP Andrzej Duda.

Po odwiedzeniu Kinic i posiadłości Zmarzlików odbyła się konferencja z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy.

- W PGE Ekstralidze już od 19 czerwca będzie mogło przychodzić na stadion 25 proc. widzów w stosunku do możliwości pojemnościowych stadionu. Powoli otwieramy trybuny sportowe i mam nadzieję, że pozwoli to nam razem wrócić do normalności. To jest bardzo ważne, zawodnicy tego oczekiwali - powiedział Prezydent naszego kraju. 

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Jason Crump

- Ogromnie dziękuje panu Bartoszowi (Zmarzlikowi - dop. SM) i jego najbliższym za to, że mogłem zobaczyć posiadłość i warsztat, w którym przygotowywane są na co dzień motocykle. Dowiedziałem się zupełnie nowych rzeczy, o których nie miałem pojęcia, jeżeli chodzi o żużel. Cieszę się, że ta dyscyplina jest tak popularna w naszym kraju. Jesteśmy światową czołówką. Nasz zawodnik jest mistrzem świata, trzecim mistrzem świata w historii naszego kraju. Nie jest to przecież pierwszy medal w indywidualnych mistrzostwach świata na żużlu pana Bartosza, bo wcześniej, w 2016 roku był medal brązowy, w 2018 medal srebrny, a w 2019 ten upragniony złoty medal - dodawał.

- Trzymamy kciuki, żeby kolejne starty wypadły jak najlepiej, żeby te sukcesy były powtarzane i żeby pan Bartosz mógł jak najlepiej nas reprezentować. Chcę podkreślić, że jesteśmy bardzo dumni, że pan Bartosz, młody człowiek z naszego kraju, tak pięknie nas reprezentuje na międzynarodowych arenach - kontynuował. 

- Życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów. Będziemy podziwiali pana występy i trzymamy z całej siły kciuki. Wszelkiego powodzenia - zakończył. 

Zobacz także: Żużel. Bez zmiany na stanowisku kapitana Unii Leszno? Trener Piotr Baron mówi, że nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło
Zobacz także: Piotr Pawlicki przemówił. Nadal kocha Unię, nie ma do siebie żadnych pretensji i uważa, że nic złego się nie stało

Czy Bartosz Zmarzlik, w przyszłości, ponownie zostanie indywidualnym mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (117):

 • Edvin Wóycik Zgłoś
  Ja nie czaję bazy, jeżeli piszecie o komunizmie w wykonaniu lewaków, jak to nazywacie. Przecież mała szmata obraca się w towarzystwie byłych komunistów. Niedługo zabierze Wam część
  Czytaj całość
  internetu etc. Duda to nie prezydent, tylko zwykła pisda, to dlaczego piszecie o nim w superlatywach? Przecież to tylko podpisywacz za Nasze pieniądze. Ma Nas w dupie. Liczą się pieniądze. Po co ten blamaż? Przecież takich sk...synów nie było w polskiej historii, jak teraz. Przestańcie oglądać tvpis, bo Wam się w głowach j...e.
  • doc holliday Zgłoś
   J......komunistyczne śc..wa!
   • Cz-waCKM Zgłoś
    - Jak zawsze dużo jadu i zawiści wśród - " kibiców " w tych marnych komentarzach... - Wielki Szacunek dla naszego Mistrza Świata Bartka Zmarzlika ! - Wielki Szacunek dla
    Czytaj całość
    naszego Prezydenta Andrzeja Dudy ! - Oto mój komentarz... Życząc wszystkim emocji na stadionach żużlowych w nadchodzącym sezonie. Pozdrawiam.
    Wszystkie komentarze (117)

    Komentarze (117)

    ×
     Wszystkie komentarze (117)
     PRZEJDŹ NA WP.PL