Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz C WP SportoweFakty / Anna Dymek / Na zdjęciu: Łukasz C.

Były żużlowiec prowadził karetkę pod wpływem alkoholu. Stracił pracę i odpowie przed sądem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Łukasz C., były żużlowiec Stali Gorzów, prowadził karetkę pod wpływem alkoholu. Został zwolniony z pracy, a za swój czyn będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Jak informuje Radio Eska, Łukasz C. usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. C. to były żużlowiec Stali Gorzów. Ostatnio pełnił funkcję kierownika transportu medycznego w gorzowskim szpitalu. 28-latek prowadząc karetkę miał podczas policyjnej kontroli 0,47 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli 0,99 promila.

Do zdarzenia doszło 10 maja w Gorzowie Wielkopolskim. Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez Radio Eska, do zdarzenia miało dojść, gdy Łukasz C. podczas pracy podjechał wraz z sanitariuszem pod sklep spożywczy. Tam obaj mieli kupić alkohol i wypić go w karetce. Zauważyła to kasjerka, która zadzwoniła na policję.

C. i jego współpracownik mieli wykonać kurs do Częstochowy, ale jeszcze w Gorzowie zatrzymał ich patrol policji. Podczas badania alkomatem okazało się, że obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. W tym czasie nie przewozili żadnego pacjenta

Obaj stracili też pracę w gorzowskim szpitalu. Łukaszowi C. za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat dwóch.

Czytaj więcej:
PGE Ekstraliga złożyła projekt u ministra i pojedzie z kibicami, choć to się nie opłaca
MrGarden GKM ofiarą wandalizmu! Zachowanie godne pożałowania, trwa szacowanie strat

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

×
    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL