Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel w SEC WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jarosław Hampel w SEC

Żużel. Kto straci na transferze Jarosława Hampela do ROW-u? Mateusz Szczepaniak ma o czym myśleć

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jarosław Hampel ma trafić do ROW-u Rybnik. Dla rybniczan transfer byłego wicemistrza świata to nie lada okazja. Jego przybycie do klubu sprawi jednak, że w trudnej sytuacji znajdzie się Mateusz Szczepaniak. Niepocieszony może też Robert Lambert.

Od zakończenia okresu transferowego, zdaniem wielu dziennikarzy i kibiców, ROW Rybnik dysponuje najsłabszym składem i jest głównym kandydatem do spadku z PGE Ekstraligi. Dlatego fanów na Górnym Śląsku ucieszyła wiadomość, że na radarze klubu znalazł się Jarosław Hampel. Rozmowy trwają, nic nie jest jeszcze przesądzone, ale biorąc pod uwagę, że Fogo Unia Leszno nie chce wzmacniać rywali w walce o tytuł, to ROW znajduje się na pole position.

Temat transferu kogoś z Leszna w Rybniku istniał już zresztą jesienią, ale wtedy prezes Krzysztof Mrozek mówił, że należy poczekać do wiosny i zobaczyć, jakie decyzje zapadną w Fogo Unii po pierwszych treningach i sparingach.

Pytanie, czy zawodnikom podczas listopadowych negocjacji zapowiadano, że wiosną dojdzie do wzmocnienia składu, bo na ewentualnym transferze Hampela do ROW-u straci dwóch zawodników. Przede wszystkim - Mateusz Szczepaniak, który jako drugi krajowy senior miał mieć pewne miejsce w składzie "Rekinów". Wkrótce najprawdopodobniej się to zmieni.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Dla Szczepaniaka to trzeci sezon w Rybniku. Zawodnik przedłużył kontrakt po awansie do PGE Ekstraligi, bo chciał się pokazać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Kto wie, czy po transferze Hampela nie będzie musiał z powrotem spoglądać w kierunku eWinner 1. Ligi i myśleć o wypożyczeniu.

Niezadowolony może być też Robert Lambert. Brytyjczyk od początku ściągany był do Rybnika jako zawodnik pod numer 8/16 i oczekiwał konkretnych gwarancji, bo nie chciał powtórki z Lublina, gdzie czasem dostawał ledwie szanse w meczu. Na papierze wydawało się, że Lambert ma największe szanse, by "wskakiwać" do składu za Szczepaniaka. Gdy w zestawieniu pojawi się Hampel, sytuacja się już komplikuje.

Hampel jest potrzebny ROW-owi, bo obecny skład drużyny nie gwarantuje utrzymania wśród najlepszych. Wraz z jego przyjściem będzie jednak siedmiu seniorów na pięć miejsc w składzie, a dodatkowym pod numerem 8/16 będzie Lambert. Wydaje się, że to trochę za dużo. Tym bardziej że już samo korzystanie z rezerwowego z numerem 8/16 niejednokrotnie powoduje niezdrową atmosferę w drużynie. Wiedzą coś o tym Vaclav Milik i Andrzej Lebiediew, którzy przerabiali temat we Wrocławiu. Decydując się na transfer do Rybnika... chcieli uniknąć jazdy z dodatkowym rezerwowym. 

Czytaj także:
Dwa obozy decyzyjne w Fogo Unii Leszno
Jarosław Hampel mógł jeździć dla Włókniarza

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Jarosław Hampel powinien zdecydować się na transfer do ROW-u Rybnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Jeżeli Hampel dostał wypowiedzenie z pracy w Lesznie.Zostaje wolnym zawodnikiem ,Powinien zasilić ten klub co sobie wybierze,To że wzmocni rywala ,który n,p walczyć może o medale to
  Czytaj całość
  fajnie . Nie należało by Hampla wyrzucać z klubu choć gadka do zawodnika była inna.to by rywal nie był silniejszy.
  • Radosław Radman Smaka Zgłoś
   No cos ty kung lao. Szczepaniak nie da rady jak zwykle, batchelor akurat nas ratowal zawsze a szczepaniak nie. Np na jednych z ost wyjazdach batchelor istnial tylko z woryna
   • Zielakowski Zgłoś
    @Kung Lao: Ten Bacz ogólnie taki niedoceniany ze względu chyba na problemy w finałach ale w Ostrowie fajnie jechał :D Średnia ligowa bardzo dobra. Milik chyba największą niewiadomą bo
    Czytaj całość
    notuje zjazd co sezon i to on chyba jest najsłabszy (2015 - 1,230; 2016 - 1,987; 2017 - 1,708; 2018 - 1,403; 2019 - 1,233). Żyto w wywiadzie z ostafinho gadał że Łogaczew bedzie obiawieniem ligi i mocno na niego liczymy tylko starty niech poprawi.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL