Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.

Żużel. PGE Ekstraliga. Awaria prądu w Gorzowie. Czy będzie walkower? Jest już komentarz PGE Ekstraligi!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Po dziesiątym biegu przerwany został mecz pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Powodem była awaria oświetlenia, którą spowodował pożar rozdzielni. Czy gospodarzom grozi walkower? Głos zabrała już PGE Ekstraliga.

"Mecz Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa przerwany - awaria. Decyzje w jego sprawie podejmie KOL" - czytamy na oficjalnym profilu PGE Ekstraligi na Twitterze.

"Zgodnie Art. 732 Regulaminu DMP sędzia może przerwać mecz, jeśli stwierdzi, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany" - informują władze rozgrywek.

W piątkowy wieczór do takich wydarzeń doszło właśnie w Gorzowie. Bardzo długo spotkanie toczyło się sprawnie. Po 10. biegu na stadionie zaczęły się problemy z oświetleniem. Chwilę później zeszło powietrze z band, a następnie za parkiem maszyn pojawił się dym. Z czasem dowiedzieliśmy się, że przyczyną był pożar rozdzielni. Sytuacja stała się poważna. Sędzia udał się na naradę i stwierdził, że kontynuowanie rywalizacji nie będzie już możliwe.

ZOBACZ WIDEO Kibice są w błędzie, nie wolno zwolnić Chomskiego. Thomsen mówi, że to najlepszy trener, jakiego miał


Część kibiców już teraz twierdzi, że cała historia powinna zakończyć się walkowerem, ale od władz PGE Ekstraligi wiemy, że przerwanie meczu z powodu awarii nie jest równoznaczne z tym, że tak się stanie. Sprawa będzie z pewnością dokładnie rozpatrywana w najbliższych dniach i wtedy poznamy ostatecznie rozstrzygnięcia.

Przypomnijmy, że po zakończeniu 10. biegu Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28 i była na najlepszej drodze do przerwania kryzysu po trzech kolejnych porażkach.

na Facebooku.

Komentarze (144):

 • RECON_1 Zgłoś
  Odjechali 10 biegow wiec wynik zaliczyc tak jak sie robi w orzyoadku deszczu,a jak eksperci atwierdza jakis walek to walkowet i po sorawie.
  • Leon1985 Zgłoś
   Jaki walkower, czy Wam w tych SF w głowach się już poprzewracało? Walkower można przyznać w sytuacji, w której za przerwanie meczu bezspornie odpowiedzialna jest jedna z drużyn. W tym
   Czytaj całość
   przypadku mamy do czynienia ze zdarzeniem losowym w postaci awarii technicznej (oczywiście pod warunkiem, że nie podpalono rozdzielni celowo). Skoro jest to zdarzenie losowe, którego nie dało się przewidzieć, to (podobnie jak w przypadku opadów deszczu, które też należy zakwalifikować jako zdarzenie losowe, tyle że spowodowane siłami natury) wynik meczu należy uznać za ostateczny, ponieważ regulaminowe 8 biegów zostało rozegranych (w tym przypadku rozegrano ich 10), ew. może zapaść decyzja o konieczności powtórzenia meczu.
   • Waldemar Kraft Zgłoś
    A jak pada deszcz to sedzia akceptuje stan wyniku juz w 8ym biegu zgodnie z regulaminem.
    Wszystkie komentarze (144)

    Komentarze (144)

    ×
     Wszystkie komentarze (144)
     PRZEJDŹ NA WP.PL