Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki Pedersen na prowadzeniu WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Nicki Pedersen na prowadzeniu

Żużel. Nie ma szans na powtórkę meczu MrGarden GKM - Moje Bermudy Stal. Sędzia musiałby sobie zaprzeczyć

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Moje Bermudy Stal Gorzów chce powtórki spotkania z MrGarden GKM-em, ale z naszych informacji wynika, że nie ma na to szans, bo od strony regulaminowej takie rozwiązanie jest niemożliwe. Można zatem przyjąć, że mecz zakończył się wynikiem 29:25.

Spotkanie w Grudziądzu zostało zakończone po rozegraniu dziewięciu wyścigów przy stanie 29:25 dla MrGarden GKM-u. Powodem był zły stan toru. Wcześniej mieliśmy kilka groźnych upadków. Z nawierzchnią zapoznali się Anders Thomsen, Niels Kristian Iversen, Krzysztof Buczkowski i Rafał Karczmarz. Ten pierwszy po kolizji z Nickim Pedersenem nie był w stanie kontynuować rywalizacji i został odwieziony do szpitala.

Sędzia Remigiusz Substyk, który prowadził spotkanie w Grudziądzu, zarządził prace torowe. Wszystko trwało bardzo długo, ale mecz nie został już wznowiony. Gorzowianie mówią o skandalu i domagają się powtórki. Uważają, że zostali skrzywdzeni błędnymi decyzjami arbitra. Rzecz w tym, że nic na taki scenariusz nie wskazuje.

W Ekstralidze Żużlowej uważają, że od strony regulaminowej temat jest zamknięty i mecz w Grudziądzu się odbył. Kontrowersyjne decyzje arbitra dotyczące wykluczeń to fakty na torze, a od nich nie ma odwołania.

ZOBACZ WIDEO Niebezpieczne upadki w meczu GKM - Stal! Kronika 7. kolejki PGE Ekstraligi

Jeśli chodzi o zakończenie spotkania po dziewięciu wyścigach, to trzeba poczekać na sprawozdanie sędziego. Arbiter zapewne nie napisał w nim, że stan toru był spowodowany niewłaściwym działaniem gospodarza, bo wtedy orzekłby walkower. Remigiusz Substyk najpewniej uznał, że wszystko było efektem opadów deszczu. Oczywiście, każdy ma prawo dyskutować, czy takie rozwiązanie było słuszne, ale od strony regulaminowej tej decyzji arbitra także nie można zmienić.

Klamka zatem najprawdopodobniej zapadła. Jedyna nadzieja dla Moje Bermudy Stali jest taka, że w sprawozdaniu znajdzie się zapis, że mecz nie został przerwany ze względu na zły stan toru po opadach, ale to graniczy z cudem, bo Remigiusz Substyk musiałby sobie sam zaprzeczyć.

Zobacz także:
Grzyb: Może będzie trzeba trzasnąć drzwiami
Zobacz niebezpieczne upadki w meczu GKM - Stal!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (98):

 • Jerry Balanda Zgłoś
  Nie jedna błędna decyzja sędziego zmieniła wynik spotkania, tym bardziej że różnica punktowa była 4 pkt która można było odrobić w 1 biegu. Gdyby niki został wykluczony to nie
  Czytaj całość
  było by 5:1 dla Grudziądza i już by był remis. Przy kolejnym błędzie sędziego kiedy wykluczył Iversena kolejną strata pkt na rzecz Gospodarzy więc w takiej sytuacji walkower lub powtórka meczu powinna zostać ustalona nie przez sędziego tylko przez zarząd ligi skoro sędzia wyleciał praktycznie z pracy ale jego błędy nie zostały naprawione. O jakim sporcie w tym momencie mówimy?
  • Jerry Balanda Zgłoś
   Skoro mecz został przerwany po przerwie dłuższej niż 30 min to powinien być walkower. Opady deszczu były raptem kilku minutowe i umożliwiły dalsze zawody lecz niestety tor nie nadawał
   Czytaj całość
   się do dalszej bezpiecznej jazdy. Ewidentnie wina organizatora a to że sędzia z całych sił robił wszystko aby Grudziądz wygrał to nie trzeba być ekspertem. Następna sprawa, decyzję sędziego powinny być podważalne i unieważnione to nie jest jakaś klasa okręgowa tylko najlepsza liga świata a taki sędzie powinien po takim numerze sędziować okręgówkę co najwyżej. Wstyd dla szefostwa ligi wstyd.
   • Cezary Dziembowski Zgłoś
    Ludzie dlaczego mierni komentatorzy notorycznie mówią Gonitwa na bieg ,lub wyścig? Jeżeli będę chciał zobaczyć gonitwę to udam się na zawody konne gdzie normą są gonitwy ,ale nie
    Czytaj całość
    do jasnej ciasnej na żużlu. Ekspetci żużlowi to jedna wielka pomyłka oprócz p. Dryły.
    Wszystkie komentarze (98)

    Komentarze (98)

    ×
     Wszystkie komentarze (98)
     PRZEJDŹ NA WP.PL