Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Walasek WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek

Żużel. Jest decyzja, odnośnie występu Walaska w Toruniu. Ostrovia zakontraktowała też "gościa"

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Grzegorz Walasek postanowił, że wystąpi w czwartkowym meczu Arged Malesa TŻ Ostrovi w Toruniu. Okazało się, że uraz doznany w zeszłą sobotę na torze w Łodzie nie jest aż tak poważny.

- Grzegorz podjął decyzję, że czuje się na siłach wystąpić w Toruniu. Jedziemy tam składem, który został awizowany - przekazał trener Mariusz Staszewski w rozmowie z serwisem tzostrovia.pl.

Przypomnijmy, że wypadek Grzegorza Walaska wydarzył się w trakcie walki z Hansem Andersenem. Między żużlowcami doszło do kontaktu, a Duńczyk huknął o tor. Walasek przejechał jeszcze część dystansu i położył się na torze. Przy zawodnikach momentalnie pojawili się medycy. Żużlowiec Ostrovii bardzo cierpiał, trzymając się za nogę. Ta najprawdopodobniej wkręciła się w przednie koło motocykla Andersena.

Jednocześnie Ostrovia poinformowała o zakontraktowaniu zawodnika, który będzie reprezentował zespół na zasadzie "gościa". Wybór padł na Adama Ellisa z RzTŻ-u Rzeszów. Jego angaż to też zabezpieczenie na wypadek ew. kontuzji, bo po wypożyczeniu Sama Mastersa do Kolejarza Opole drużyna została tylko z piątką seniorów.

Po czwartkowym meczu z eWinner Apatorem zapadnie decyzja, czy Brytyjczyk pojedzie w sobotę przeciwko Unii Tarnów w Ostrowie.

Zobacz także:
- PGE Ekstraliga i GKSŻ zrobią porządek z torami! Czeka nas kilka ważnych zmian
- Wolfe wydało oświadczenie. Prezes klubu ślepo polegał na menedżerze i trenerze

ZOBACZ WIDEO Pojedynek Pawlickiego ze Zmarzlikiem, pogoń Woffindena i nie tylko. Kronika 8. kolejki PGE EkstraligiTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • WilkiDMP2025 Zgłoś
  ....tylko po co jechać!!! i tak w plecy, sorry, ale nie lepiej sie wykurować!!! za ważny zawodnik!!!
  • -STAN- Zgłoś
   @hmm. Nie dla wszystkich klubów sezon jak piszesz jest "o nic", bo są kluby które będą walczyły o mistrza, będą kluby walczące o utrzymanie się w Ekstralidze.
   • -STAN- Zgłoś
    @ Kurt Kobajn. Wprowadzając funkcję "gościa" brano także pod uwagę finanse klubowe w czasie pandemii. Przez tą funkcję kluby mogły zrezygnować z zawodników rezerwowych a w
    Czytaj całość
    niektórych klubach zastąpić ich juniorami. Dla klubu utrzymanie ""gościa" a zawodnika kontraktowego to duża różnica finansowa w tym trudnym okresie pandemii.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL