Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders Thomsen i Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Anders Thomsen i Szymon Woźniak

Żużel. Stal Gorzów nie jest już czerwoną latarnią. Tabela i statystyki PGE Ekstraligi

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Moje Bermudy Stal Gorzów z drugim zwycięstwem w ciągu dwóch dni. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego pokonali w zaległym spotkaniu Eltrox Włókniarza Częstochowa 49:41 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

Stalowcy na tę chwilę są na siódmym miejscu, a w przeciągu najbliższych dni czekają ich kolejne domowe mecze - z PGG ROW-em Rybnik (nowy outsider) i Betard Spartą Wrocław. Po tych spotkaniach drużyna będzie mogła awansować nawet na szóste miejsce, o ile MrGarden GKM przegra u siebie z RM Solar Falubazem.

Eltrox Włókniarz jest (jeszcze) czwarty, ale obecnie nie spisuje się najlepiej. W ostatnich pięciu meczach Włókniarz odniósł tylko jedno zwycięstwo i to ze słabym ROW-em. Do tego dorzucił remis w Grudziądzu oraz porażki z Motorem, Falubazem i teraz Stalą. W dodatku w środę drużynę trenera Cieślaka czeka kolejne ciężkie zadanie. Do Częstochowy przyjedzie Fogo Unia Leszno.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi na pierwszym miejscu jest Emil Sajfutdinow ze średnią bieg. 2,650. Tuż za nim plasują się Artiom Łaguta (2,500) i Martin Vaculik (2,370). Najskuteczniejszym polskim zawodnikiem jest Bartosz Zmarzlik (2,333), który w rankingu ogólnym zajmuje czwarte miejsce. Z kolei najskuteczniejszym juniorem ze średnią 1,914 jest Dominik Kubera. Daje mu to siedemnaste miejsce w rankingu.

PEŁNE STATYSTYKI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ ->

PGE Ekstraliga

MDrużynaMBonPktZRP+/-
1.Fogo Unia Leszno146281103+162
2.Moje Bermudy Stal Gorzów14521806+66
3.Betard Sparta Wrocław14420725+46
4.RM Solar Falubaz Zielona Góra14320815+25
5.Eltrox Włókniarz Częstochowa14519626+28
6.Motor Lublin14319806+56
7.MrGarden GKM Grudziądz14110419-102
8.PGG ROW Rybnik14021013-281


Rozkład jazdy w PGE Ekstralidze na najbliższe dni:

środa (12 sierpnia): Eltrox Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno, godz. 20:30
piątek (14 sierpnia): Moje Bermudy Stal Gorzów - PGG ROW Rybnik, godz. 18:00
piątek (14 sierpnia): Motor Lublin - Fogo Unia Leszno, godz. 20:30
niedziela (16 sierpnia): MrGarden GKM Grudziądz - RM Solar Falubaz Zielona Góra, godz. 16:30
niedziela (16 sierpnia): Betard Sparta Wrocław - Eltrox Włókniarz Częstochowa, godz. 19:15

Zobacz także: Żużel. Tai Woffinden jak mistrz i profesor. Nasypał piachu w szprychy Kołodzieja i uratował Betard Spartę
Zobacz także: Żużel. Piotr Pawlicki wie, że zawalił. "Tragedia"

ZOBACZ WIDEO Dlaczego ROW nie chce sięgnąć jeszcze po Tungate'a albo Kułakowa?



TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Eltrox Włókniarz ostatecznie awansuje do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL